POGOŃ SZCZECIN - PGE FKS STAL MIELEC. Fala nieszczęść na stadionie w Szczecinie

11:21, 21.08.2021 P.C Aktualizacja: 11:36, 23.08.2021

Portowcy w minionej kolejce niespodziewanie przegrali w Lubinie. Stal ograł Wisłę Kraków i miała ochotę na kolejne zwycięstwo, które byłoby sporą sensacją. Zobaczyliśmy jednak kontuzje Marcina Flisa i Aleksandara Koleva, dwa przypadkowe rzuty karne i "swojak". Na mielecką Stal spadła fala nieszczęść na stadionie w Szczecinie. Pogoń w efekcie łatwo wyszła na prowadzenie i zakończyła mecz efektownym zwycięstwem.

Piłka nożna, PKO BP Ekstraklasa
POGOŃ SZCZECIN - PGE FKS STAL MIELEC

4:1 (0:1)

0:1 - 34 min - 20. Grzegorz Tomasiewicz
1:1 - 50 min - 14. Kamil Drygas (karny)
2:1 - 56 min - 23. Krystian Getinger (samobójcza)
3:1 - 72 min - 14. Kamil Drygas (karny)
4:1 - 88 min - 13. Konstandinos Triandafilopulos

POGOŃ: 1. Dante Stipica – 2. Jakub Bartkowski, 13. Konstandinos Triandafilopulos, 23. Benedikt Zech, 97. Luís Mata, 14. Kamil Drygas (90+1' 99. Mateusz Łęgowski), 64. Kacper Kozłowski (75' 61. Kacper Smoliński), 18. Michał Kucharczyk (88' 17. Mariusz Fornalczyk), 27. Sebastian Kowalczyk (46' 7. Rafał Kurzawa), 10. Luka Zahović (46' 21. Jean Carlos), 9. Piotr Parzyszek.

REZERWOWI: 26. Jakub Bursztyn, 33. Mariusz Malec, 15. Hubert Matynia, 41. Paweł Stolarski.

Trener: Kosta Runjaic.

STAL: 1. Rafał Strączek – 21. Mateusz Matras, 32. Jonathan de Amo Perez –  11. Maksymilian Sitek (73' 17. Wiktor Kłos), 8. Maciej Urbańczyk (77' 7. Maciej Domański), 20. Grzegorz Tomasiewicz, 27. Marcin Budziński (61' 2. Albin Granlund) – 10. Mateusz Mak, 92. Aleksandar Kolev (46' 9. Maciej Jankowski).

REZERWOWI: 1. Michał Gliwa, 6. Marcin Flis, 14. Kamil Kościelny.

Trener: Adam Majewski.

Żółte kartki: 32. Jonathan de Amo Perez, 5. Mateusz Żyro, 7. Maciej Domański oraz asystent trener Maciej Serafiński (Stal)

Sędzia główny: BARTOSZ FRANKOWSKI (TORUŃ)
Asystenci: Marcin Boniek, Jakub Winkler
Techniczny: Paweł Horożaniecki
VAR: Paweł Pskit, Konrad Sapela

PRZEBIEG MECZU

ATAK GOSPODARZY   ATAK GOŚCI

Tuż przed pierwszym gwizdkiem okazało się, że Stal straciła Marcina Flisa, który doznał urazu i nie był w stanie w tym meczu wystąpić.

W 10 minucie mielecka defensywa totalnie zlekceważyła dośrodkowanie z rzutu rożnego i Strączek instynktownie odbił uderzenie z kilku metrów. Była to pierwsza ciekawsza chwila w tym meczu.

W 25 minucie mecz nagle przyspieszył. Sitek prowadził kontrę Stali, ale Portowcy piłkę odzyskali i ruszyli z rekontrą. Strączek przeciął doskonałe podanie, ale gospodarze zamknęli swoją akcję strzałem do pustej bramki, gdzie jednak doskoczył Żyro i mielczan uratował. Pogoń jeszcze dwukrotnie strzelała na bramkę Strączka w ciągu kilkudziesięciu sekund, bez efektu bramkowego.

W 34 minucie goście zanotowali pierwszy strzał na bramkę. Akcję zaczął Sitek, dograł do Urbańczyka, który na centymetry wrzucił między obrońców Pogoni, tam znalazł się Grzegorz Tomasiewicz i po ziemi wcisnął piłkę do siatki! 0:1!

Pierwszą połowę Pogoń zamknęła strzałem Zecha obok słupka, znów po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Ale to Stal imponowała dyscypliną taktyczną i prowadziła 1:0 po jedynym swoim strzałem na bramkę.

Druga połowa zaczęła się dla Stali bardzo źle. Jankowski zmienił kontuzjowanego Koleva i po kilku minutach piłka trafiła go w rękę przy rzucie rożnym Pogoni. Drygas pewnie wykonał rzut karny i doprowadził do remisu 1:1.

Pogoń ruszyła po kolejnego gola i zamknęła Stal w polu karnym. Kolejny rzut rożny przyniósł kolejne trafienie dla Portowców. Getinger zaliczył chwilę dekoncentracji i zanotował samobójczego gola po wstrzeleniu piłki w pole karne przez Drygasa. Wcześniej piłka przeleciała przez całe pole karne. 2:1.

Prowadzenie gospodarzy sprawiło, że Stal ustawiła się wyżej i zaczęła odważniej szukać okazji bramkowych. W 64 minucie Mak strzelał do pustej bramki, ale jeden z miejscowych defensorów zdołał wybić piłkę głową nad poprzeczkę.

W 70 minucie wóz VAR podarował Pogoni kolejnego karnego, tym razem piłka trafiła w rękę Pereza. Nikt tego z poziomu boiska nie dojrzał, ale VAR zasygnalizował rzut karny. Strączek wyczuł Drygasa, który ponownie podszedł do rzutu karnego, ale strzał był zbyt mocny i Pogoń objęła przewagę 3:1 w 72 minucie.

Jedyna dobra wiadomość dla kibiców Stali to powrót na murawę Macieja Domańskiego. Pomocnik mielczan wyleczył kontuzję i pojawił się na boisku kilkanaście minut przed końcowym gwizdkiem.

Stalowcy próbowali walczyć z pechem i faworyzowanym rywalem. W 83 minucie bliski gola kontaktowego po rzucie różnym był Mak.

Mecz zamknął definitywnie Konstandinos Triandafilopulos w 88 minucie. Gospodarze znów trafili do siatki po rzucie rożnym. W polu karnym pozycję przegrał Getinger, od niego odbiła się piłka prosto pod nogi Triandafilopulosa, który musiał trafić do siatki. 4:1

Pogoń w tym meczu była zespołem przeważającym, częściej atakowała i były to próby groźne, ale z własnej akcji Portowcy do siatki nie trafili - wykorzystali przypadkowe prezenty od mielczan.

W piątek w Mielcu ważny mecz Stali z beniaminkiem Górnikiem Łęczna.

Tabela zapewniona przez FcTables.com

Jakim wynikiem zakończy się mecz Pogoń - Stal?

Ankieta zakończona, dziękujemy za oddane głosy. Wyniki głosowania są widoczne poniżej:

1 2

Stal bronila sie madrze. To nie byl zly mecz stali. Najgorsze to ze transfer Budzinski 0 wniosl do gry a transfer z zimy Jankowsko dal karnego. Tak.wydajemy kase... 19:34, 21.08.2021

20 3

Ten Jankowski to parodia zawodnika nic pożytecznego jeszcze dla stali nie zrobił 16:13, 21.08.2021

LL

7 2

Nie rozumie tego trener Budziński nic nie gra w pierwszej połowie dalej go trzyma panie trenerze Zmień pan tych pomocników bo nic z tego nie będzie w pierwszej kolejności skibel 16:26, 21.08.2021

18 3

Silna Pogoń kupuje sobie Grosika a my jakieś odpady po 3 lidze 17:02, 21.08.2021

29 3

Ten mecz pokazuje,że zwycięstwo z Wisłą było przypadkiem.Dostaliśmy tęgie lanie i wygląda na to,że w tym sezonie ponownie czeka nas rozpaczliwa walka o utrzymanie.Klub jest zadłużony na 7 mln,na jakiekolwiek wzmocnienia nie ma co liczyć,a większość naszych piłkarzy prezentuje poziom co najwyżej 1-ligowy.Nie ma kim grać,ławka jest króciutka...Będzie mega ciężko... 17:08, 21.08.2021

WójtWójt

8 6

Ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha 17:12, 21.08.2021

TicTic

8 6

To wszystko że polecieli samolotem. 17:15, 21.08.2021

tak jesttak jest

1 0

jak Wisła Kraków pojechała w poprzednim sezonie do Białegostoku pociagiem to rozjechali Jagiellonie jak ta lala, ja tym pociagiem jechałem i ich widziałem, pozdrawiam 20:38, 21.08.2021

123123

18 4

Odsunać getka, dać kogoś naprawdę dobrego na kapitana i druzyna zacznie wygrywać. 17:15, 21.08.2021

Kto oglądał...Kto oglądał...

15 2

... ten wie. Stal to było 11 nieszczęść na boisku a reszta na ławce. To nie fatum, nie var, a brak umiejętności. 17:16, 21.08.2021

pilspils

10 1

puścili piwo alk 5,1 a tu tylko 4-1 17:20, 21.08.2021

Łukasz .MŁukasz .M

10 7

Miała wygrac pogon i wygrała co tu rozpatrywac,komentatorzy z cibel+ powinni pracowac w pogoń tv,jak na zeszłym meczu w mielcu była wielka rozpacz ze wisła przegrała a głównym gosciem był trener wisły.ZAWSZE FKS STAL MIELEC❤❤❤pzpn pzpn j...ć j...ć pzpn 17:29, 21.08.2021

MaximMaxim

1 4

Stal Mielec klubik z zadupia dawca punktów hahaha 22:13, 21.08.2021

Wystarczy?Wystarczy?

12 2

Przez cały mecz Stal oddała 1 (jeden!) celny strzał na bramkę Pogoni... 5 było niecelnych. 100% skuteczności, he, he! 17:37, 21.08.2021

KibolKibol

12 3

Waszym zdaniem....najsłabsze ogniwo..??.no właśnie i nie dlatego ze strzelił samobója, ale również przyczynił się do drugiego gola...co juz widziałem nie raz... 17:45, 21.08.2021

K. I. B. I. C... MK. I. B. I. C... M

2 0

Tak dokładnie, to jedno z najslabszych ogniw tej drużyny, stoi z reguły obok meczu, mało biega, byle by tylko piłkę kopnąć, brak pomysłu na grę... Słabo 08:47, 22.08.2021

gejowska gra staligejowska gra stali

11 1

Taktyka stali byla tak zesra...a ze strachu ze az zal zamiast od pierwszej minuty zaatakowac portowcow to oni byli tak zaleknieni ze oddali 2 strzaly na bramke z czego jedna cudem wpadla do siatki, wygrywajac 1;0 powinni zaatakowac z calym impetem by pograzyc przeciwnika a co robi stal?? oddaje calkowicie inicjatywe rywalowi i zaczyna sie durne bieganie za pilka.Dzisiaj stal zagrala ch...o zabraklo wszystkiego utrzymania sie przy pilce,slabe wybieganie,slabe sprinty,duzo bledow w przyjeciu,ale przede wszystkim zabraklo agresji,ambicji,gryzienia murawy dzisiaj zawodnicy stali wygladali jak pedryle 17:47, 21.08.2021

bojazliwa gra stalibojazliwa gra stali

16 0

trenerze co to za cudowna ,,taktyka stali,, zeby druzyna 90 minut sie bronila?? ja myslalem ze najlepsza odwieczna regula w sporcie jest ATAK a tu ,,OBRONA CZESTOCHOWY,, przez caly mecz trenerze moze wizyta u psychologa by panu pomogla moze nie jest pan dobrym motywatorem druzyny bo ustawia pan druzyne by sie bronila przez 90 minut niestety z tej pana trenerki chleba nie bedzie 18:00, 21.08.2021

FKSFKS

8 16

Widze ze tu sami eksperci od piłki noznej,ch..y ze wsi koło Mielca co buraki targają całymi dniami r....m was wszystkich😎MOJA JEDYNA MIŁOŚĆ TO STAL MIELEC 18:13, 21.08.2021

PogonPogon

2 4

No ale Mielec to też wiocha jak cale pisowskie Podkarpacie. 22:16, 21.08.2021

piwoszpiwosz

5 1

ważne ,że piwo stal ma dobre to się liczy , a nie tam wynik meczu 18:36, 21.08.2021

waldi274waldi274

7 3

Żenada a nie piłka nożna ze strony stali powinni grać w okręgówce a nie w ekstraklasie szkoda na nich pieniędzy 18:56, 21.08.2021

PowrótPowrót

10 0

Według Google maps ze Szczecina do Mielca idzie się 5 dni i 13 godzin - 652 km. 19:04, 21.08.2021

tercia 34tercia 34

3 0

Ja bym ich potraktowała bardziej ulgowo, niechby na rowerach wracali , aż by się im między pośladkami wytarło. 21:30, 21.08.2021

8 3

I po co te podniety tymi meczami? Po co dalej jest pompowana kasa w tego skorzanego flaka ktorym kopacze kopia??? Czy nie lepiej przeznaczyc te pieniadze na dyscypliny z ktorych Polska i Polacy sa dumni. A pilka tzn Stal i Kadra to ciagle...nic sie stalo 21:02, 21.08.2021

obserw....torobserw....tor

16 2

"Po dawny blask"... Piwo "Stal Mielec" już macie... Zadowoleni? A w Mielcu jest 7 szkółek piłkarskich, wiedzieliście? Tylko po co komu wychowankowie...
01:12, 22.08.2021

olali meczolali mecz

12 1

ale dziady ta stal dali sobie strzelic 4 bramki w ciagu 45 minut ale badzmy sprawiedliwi stal powinna do przerwy przegrywac minimum 3-0 a cale spotkanie 6-0 i pomyslec ze klub stara sie zapewnic im komfortowe warunki zalatwil im samolot by ci nie czuli sie zmeczeni podruza a ci tak sie odwdzieczyli klubowi wstyd i hanba nawet biegac im sie nie chcialo bo wszyscy biegali 10 km w ciagu meczu a powinni 12-14 km 05:22, 22.08.2021

QqqQqq

0 0

podróżą 10:04, 22.08.2021

BibusBibus

2 0

Moim zdaniem wygrana z Wisłą niektórych wprowadziła w stan błogiego nastroju a tymczasem mecz z Pogonią jeszcze raz potwierdza że potrzebujemy nie tylko z przodu napastnika ale też konieczne jest wzmocnienie pomocy i skrzydeł ja nie wiem na co czekają jeszcze włodarze klubu !!!
Nawet jeśli teraz wygrają z Łęczna to i tak obraz naszego zespołu będzie mocno zamazany bo na wyjazdach a i u siebie to wygląda to co najmniej słabo 10:35, 22.08.2021

KazKaz

10 0

Zupełnie nie rozumiem, po co w Stali trzymają takich kopaczy jak Jankowski, Żyro czy Gliwa 😡 Przecież to jest jedno totalne nieporozumienie. Zwolnić ich czym prędzej. Szkoda pieniędzy na takich "asów". Z nich i tak już nigdy nic nie będzie ! ! ! 10:42, 22.08.2021

StalowyStalowy

8 0

A co z Kolevem - musiał symulować uraz, bo brakło sił na dalsze granie? Zmiana na Janowskiego to majstersztyk - co chłop miał wejście to tylko pozazreościć. Panie Majewski ja bardzo prosze wyp.... tych obu pseudo zawodników do 4 ligi - może tam odpalą. Dlaczego Stal nie gra tego co ćwiczyli w okresie przygotowawczym z trenerem Gąsiorem - przecież obecne ustawienie nie ma kompletnie sensu.
W obronie było widać brak Flisa - Żyro zupełnie nie ta liga. Środek bez Domańskiego to kompletna porażka, nawet biegajacy (nie grający) Tomasiewicz nie załata tej dziury. No i młodzieżowcy też raczej słąbo - szczególnie Kłos, który po zmianie był raz przy piłce i raz faulował. Po co to trzymać w pierwszej drużynie - takich szpeców znajdziemy w każdej szkółce i graliby za darmo. 11:05, 22.08.2021

MerMer

8 1

Brak taktyki, rażące podstawowe braki kondycyjne. Ten zespół w takiej formie jaką prezentował w Szczecinie przy derbach przegrał by ze Smoczanką Mielec. 11:22, 22.08.2021

noddynoddy

2 0

....strzałem do pustej bramki, gdzie stal Żyro........ 12:47, 22.08.2021

Dość prosteDość proste

7 0

Pieniądze szczęścia nie dają, ale warto je mieć. Stal, z jednym z najniższych budżetów w lidze (oraz długami), ma takich kopaczy, na jakich ją stać. Pewnie się utrzyma, bo są od niej słabsi, ale to wszystko. Jedyne wyjście to odpowiednia praca z młodzieżą, bo wielkich zakupów nie będzie. 15:01, 22.08.2021

annaaannaa

0 2

,Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało,
moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie:

__ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __
Wyszukaj mnie po niku: Andzia-isex napisz do mnie lub
zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam. 15:54, 22.08.2021

pod kreskapod kreska

3 0

jak pokazuje tabela stal juz pod kreska oznaczajaca spadek 16:37, 22.08.2021

Leczna agresywniejszLeczna agresywniejsz

6 0

w przyszlym tygodniu przyjezdza Leczna bedzie to mecz z gatunku byc-albo-nie byc w extraklasie bo wszyscy pamietamy jak stal w zeszlym roku olala mecze z Bielskiem i miala gorszy bilans meczy co znacznie utrudnilo pozostanie stali w lidze na szczescie stal uciekla katu spod topora w ostatnim meczu w sezonie 17:01, 22.08.2021

musi byc CLJ w mielcmusi byc CLJ w mielc

4 1

dlaczego Stal nie ma druzyn mlodziezowych w CLJ ??????zatrudnijcie trenerow ktorzy odniesli juz sukcesy w CLJ i spod ich reki wychodza przyszli gracze w ekstraklasie odebrac mieleckim trenerom po awf-ch grupy mlodziezowe( dac im zespoly dzieciece) a dac je zawodowcom 17:12, 22.08.2021

a ktoa kto

2 0

da kase na tych trenerow?taka akademia LechaZaglebia to tam ida miliony zloty a nie jakies drodne.Ktory dobry trener przyjdzie pracowac za 5tys.znasz takich to zaniesc nazwiska do klubu 17:21, 22.08.2021

problemproblem

3 0

tkwi w tym ze niemamy srodka pola poprostu.Jeden walczak Tomasiewicz nic nie zdziala.obrony bym nie winil bo jak kazdy przeciwnik robi 2,3,4 podania i jest pod naszym polem karnym to obrona dlugo tego nie wyczyma.Srodek musi utrudniac rozegranie przeciwnikowi na maxa a jezeli go niema to takie wyniki beda niestety.Nawet Łeczna jak przyjedzie bedzie latwo dochodzic do pola karnego a jaki wynik bedzie trudno prorokowac 17:18, 22.08.2021

old kibicold kibic

7 1

Byłem na meczu stali w Niecieczy i z przerażeniem patrzyłem co gra nasza Stal. Od tego czasu nic się nie zmieniło i nie zmieni. Szczęśliwe zwycięstwo z Wisłą nic nie zmienia. Drużyna bez linii pomocy to i w I lidze też by miała kłopoty. Panowie działacze czas na radykalne działania. !!! 17:30, 22.08.2021

GringoGringo

4 5

Brak pieniędzy. Sponsorzy to tak na pokaz, że niby Poręba coś załatwia a to wszystko pic na wodę. Wypędzić tych pisiorków od Stali i będzie dobrze. 18:53, 22.08.2021

RudyRudy

1 0

Skowrońska będzie a
piniedzy nima i nie będzie🤣 09:27, 25.08.2021

marne szkolenie mlodmarne szkolenie mlod

4 0

cos to szkolenie mlodziezy w mielcu cos nie ten-teges ponad 700 dzieci i mlodziezy cwiczy codziennie gre w mielcu ale jak przyjdzie pozyskac jakiegos mlodziezowca to stal kupuje nastolatka i to z rzeszowa wstyd i hanba dla szkoleniowcow mieleckich i dla klubu ze nie potrafi wychowac sobie przyszlych zawodnikow grajacych na odpowiednim poziomie 04:01, 23.08.2021

FckFck

4 1

Prawda jest taka że fala nieszczęść to się zaczęła od momentu awansu do ekstraklasy i do tej pory nikt w zarządzie nie oprzytomniał że pasowało by coś ulepszyć a nie pogorszyć. 07:05, 23.08.2021