Termalica Bruk-Bet Nieciecza - PGE FKS Stal Mielec. Pierwsza zdobycz w sezonie [FOTO, WIDEO]

12:08, 23.07.2021 P.C Aktualizacja: 10:11, 25.07.2021

To inauguracja piłkarskiego sezonu 2021/2022 w PKO BP Ekstraklasie! Zespół z Niecieczy jest beniaminkiem, Stal zachowała trzon swojej drużyny z poprzedniego sezonu. Gospodarze prowadzili, ale szybko tę przewagę Stal im zabrała.

Piłka nożna, PKO BP EKSTRAKLASA
Termalica Bruk-Bet Nieciecza - PGE FKS STAL MIELEC 1:1 (1:0)

1:0 - 42 min - Ernest Terpiłowski
1:1 - 48 min - Grzegorz Tomasiewicz (karny)

[FOTORELACJA]8731[/FOTORELACJA]

BRUK-BET Termalica: 99. Tomasz Loska - 6. Nemanja Tekijaski, 8. Samuel Stefanik (82' 22. Michał Hubinek), 10. Adam Radwański (71' 16. Paweł Żyra), 11. Muris Mesanovic (75' 2. Patryk Czarnowski), 13. Mateusz Grzybek, 14. Adam Hlousek, 18. Piotr Wlazło ©, 23. Marcin Wasielewski (71' 26. Michał Orzechowski (mł)), 24. Ernest Terpiłowski (mł) (82' 9. Kacper Śpiewak (mł)), 97. Wiktor Biedrzycki
oraz 1. Łukasz Budziłek -  19. Michał Bezpalec, 21. Filip Modelski, 95. Sebastian Bonecki
Trener: Mariusz Lewandowski

PGE FKS Stal: 1. Michał Gliwa - 6. Marcin Flis, 8. Maciej Urbańczyk, 9. Maciej Jankowski, 10. Mateusz Mak (90' 2. Albin Granlund), 11. Maksymilian Sitek (mł) (75' 44. Mateusz Wyjadłowski (mł)), 20. Grzegorz Tomasiewicz, 21. Mateusz Matras, 23. Krystian Getinger ©, 32. Jonathan de Amo Perez, 92. Aleksandar Kolev (65' 27. Marcin Budziński)
oraz 13. Rafał Strączek, 4. Bozhidar Chorbadziyski, 5. Mateusz Żyro, 16. Eryk Galara (mł), 17. Wiktor Kłos (mł), 19. Kacper Sadłocha (mł)
Trener: Adam Majewski

Żółte kartki: Mesanovic, Wasielewski - Flis, Matras

Zbigniew Dobrynin z Łodzi - to sędzia meczu Bruk-Bet Termalica - PGE FKS Stal Mielec.
Sędziowie liniowi: Konrad Sapela i Michał Gajda.
Sędzia techniczny: Mariusz Złotek.
Sędziowie VAR: Paweł Pskit i Marcin Borkowski.

WIDEO Z MECZU - DOPING, KIBICE, RADOŚĆ PO GOLU

PRZEBIEG MECZU

ATAK GOSPODARZY   ATAK GOŚCI

Pierwsi groźniej zaatakowali Stalowcy, strzał Sitka z kilku metrów odbił Loska, a dobitka - już z dystansu - minęła poprzeczkę. Gospodarze ekspresowo odpowiedzieli, również była to próba z dystansu, ale obok słupka.

Stadion w Niecieczy wypełnił się całkowicie, a kibice z Mielca dominowali dopingiem.

Po 10 minutach gry Stal się cofnęła i zaprosiła Bandę Słonia, jak nazywają siebie piłkarze z Niecieczy, do ataku pozycyjnego. Gospodarze próbowali rozerwać defensywę zespołu Adama Majewskiego prostopadłymi podaniami, ale nie dawało to efektu strzeleckiego.

W 19 minucie Biało-Niebieskim udało się wyprowadzić kontrę, ale Kolev nie zdołał oddać strzału, akcja ekspresowo przeniosła się na drugą stronę, gdzie Gliwa wygrał pojedynek sam na sam.

W 25 minucie Termalica powinna prowadzić, ruszyła z kontrą po rzucie rożnym Stali w dwóch na samego Gliwę. Gospodarze nie oddali strzału, a biegnąc samemu na mielecką bramkę spowodowali… ofsajd!

Kilkadziesiąt sekund później Bandzie Słonia udało się kolejne prostopadłe podanie, był już strzał, ale niecelny.

Gospodarze objęli prowadzenie w końcówce pierwszej połowy, gdy wydawało się, że pierwsza  połowa nie zaskoczy kibiców już niczym szczególnym. Błąd rozegrania popełnił bramkarz Stali Gliwa, futbolówka wylądowała pod nogami niecieczan i strzałem z linii pola karnego wpakowali piłkę do siatki - po ziemi, w długi róg.

Pierwsza połowa zakończyła się rzutem rożnym dla Stali, po którym w polu karnym dryblował Mak, ale znów zabrakło nawet próby strzeleckiej.

Druga połowa rozpoczęła się od rzutu karnego dla Stali, podyktowany został za zablokowanie ręką strzału Getingera. Pewnym wykonawcą okazał się Tomasiewicz - trafił idealnie od słupka.

WIDEO - GOL DLA STALI

Gdy tablica wyników pokazała remis to tempo meczu siadło, Stal częściej próbowała ataku pozycyjnego, teoretycznie zdobyła środek pola, ale znów brakowało konkretów. Termalica była wolniejsza i w efekcie czytelniejsza dla mieleckiej defensywy. Z boiska chwilami wiało nudą.

Na 25 minut przed końcem regulaminowego czasu gry Adam Majewski posłał na murawę Budzińskiego, co miało rozruszać mielecką ofensywę. Efekt długo był żaden, Stal znów się cofnęła i czyhała na błędy gospodarzy.

Ofensywne zapędy Bandy Słonia trwały kilka minut, na kwadrans przed końcem znów przeważała Stal, ale zmuszona została do ataku pozycyjnego.

Miejscowi kibice rozbudzili się dopiero w 86 minucie, gdy po przypadkowym podaniu jeden z miejscowych z kilku metrów uderzył w boczną siatkę.

I były to ostanie emocje w tym meczu. Spotkanie zakończyło się remisem, który zapewne nieco zadawala obie ekipy.

STATYSTYKI

KOMENTARZE PO MECZU

SKŁADY NA ŻYWO

STUDIO PRZEDMECZOWE OD STALMIELEC.COM

Gdzie oglądać mecz Termalica Bruk-Bet Nieciecza PGE FKS Stal Mielec?

Mecz Termalica - Stal w 1. kolejce Ekstraklasy zostanie rozegrany w piątek 23 lipca. Początek spotkania Termalica - Stal o godzinie 18. Transmisja tv na żywo z meczu Termalica - Stal w Canal+ Sport i nSport+.

Transmisja z Meczu w Mielcu dostępna będzie w Piwiarni Warki przy ulicy Sienkiewicza!

ZAPOWIEDŹ MECZU

[ZT]64070[/ZT]

[ZT]64101[/ZT]

WYNIKI I TERMINARZ

Tabela zapewniona przez FcTables.com

Wybierz najlepszego piłkarza Stali w meczu z Termaliką

Ankieta zakończona, dziękujemy za oddane głosy. Wyniki głosowania są widoczne poniżej:

34 1

No to się Gliwa popisał przy pierwszej bramce! A nasi w pierwszej połowie już nie mają sił! Co ten Jankowski robi na boisku?? Masakra! 18:48, 23.07.2021

Były MielczaninByły Mielczanin

27 2

Najpierw pytanie, które nurtuje mnie od pierwszej minuty meczu : co robi na boisku Gliwa ?! Dlaczego Strączek, który uratował nam w maju ekstraklasę i jest najlepszym i najwartościowszym (wartość transferowa) piłkarzem Stali, zaczyna grę na ławie ?! Taki macie, panowie z zarządu, pomysł na zmuszenie go do transferu, żeby wpadło trochę kasy na spłatę długów ?! Bo że Strączek jest lepszy od Gliwy, to już Gliwa zdążył pokazać : najpierw wybijając piłkę pod nogi przeciwnika, a potem nie spodziewając się strzału zewnętrzną częścią stopy i przez to spóźniając się z interwencją przy 0 : 1. Na szczęście Getinger wywalczył karnego, a Tomasiewicz zamienił go na gola i jest sznasa, że nie przegramy tego meczu.... Bo na zwycięstwo już od 30 minuty nie zanosiło się.
Teraz drugi temat, po tym co pokazaliśmy w I połowie - widać, że ta zapowiadana "stabilizacja" polegać będzie na tym, że nic się nie zmieni : co było dziadowskie, dalej jest dziadowskie, czyli - brak napastników. Gdyby nie to, że komentator czasem wymieni te nazwiska, to w ogóle nie wiedziałbym, że na boisku są jeszcze Jankowski i Kolev. Totalna beznadzieja - nie wiedzą gdzie się ustawiać, zero dryblingu, zero strzałów, bieganie bez sensu pomiędzy obrońcami przeciwnika i tylko łapanie się za głowę co chwila. Powinni podążyć śladami Zjawińskiego do rezerw.
Jedyna nowość i pozytyw, to Sitek. Stwarzał większy ruch i zagrożenie, niż Kolev z Jankowskim razem wzięci. On, obok Getingera, to najlepsze, co ma dziś Stal. A to stanowczo za mało. 19:26, 23.07.2021

23 1

2 godziny z życia stracone to było tak słabe spotkanie dno kompletne, komentarze na canal+ dramat stal chcę uśpić rywala i strzelić bramkę w doliczonym czasie gry hahaha, wzmocnienia przed sezonem jak o walkę o utrzymanie ale w 1 lidze, Kolev ma siły na 15 minut i chodzi totalnie bezużyteczny nie mogę już ekstraklasy oglądać szkoda czasu i nerwów spadek pewny. 20:25, 23.07.2021

17 1

Ten, kto nazwał tą nędzną kopaninę "ekstraklasą", musiał być niezłym jajcarzem! W Hiszpanii, Włoszech, Francji, Niemczech itd. "ekstraklasy" nie mają.

19 0

Za takie granie to z Niecieczy na piechotę powinni zasuwac i co kilometr na kolana Bogu dziękować że tak to się skończyło 20:38, 23.07.2021

SMSM

16 5

Ale dziadostwo i DNO - apeluje do miasta o wstrzymania jakichkolwiek stypendiów dla tych amatorów. Dlaczego mamy za to z podatków fundować im wypłaty???? STOP antyfutbolowi w Mielcu!!!! 20:49, 23.07.2021

majewski czarno to wmajewski czarno to w

9 2

majewski przepraszam ale na ten moment nie nadajesz sie do EXTRA druzyna gra gorzej niz w zeszlym sezonie i nie do konca jest to pana wina a klubu ktory pozbyl sie chyba 4 zawodnikow z podstawowego skladu ; Forsella,Dadoka,Domanskiego,i chyba Straczka.Dzisiaj stal grala obsrana pilke tak fatalnej gry dawno nie widzialem zawiedli najbardziej ; gliwa ktory puscil szmate (widac brak Wyparly) jak jakis amator,flis,matras,latynos dynamo fatalny obronca braki techniki,tomasiewicz gra coraz gorzej juz nie potrafi zagrac pilki do przodu bo jest obsra...y i ciagle zagrywa do tylu,getinger zepsul 2 pilki jak dzieciak,mak gral za delikatnie jak panienka,Kolev na plus cos chcial zrobic choc opadl z sil w 20 minucie,urbanczyk do poprawy.Widac brak Domanskiego ktory inicjowal wiele akcji w ataku ktory robil czesto klepe z Forselem i Tomasiewiczem mam nadzieje ze nie sprzedali zdolnego,swietnego Domanskiego.Najlepszym zawodnikiem stali byl Sitek chlopak szarpal z przodu ile mogl widac ma ciag do przodu i na pewno nie podoba mu sie styl obsrany stali.Dla mnie jesli klimek nic nie zrobi z druzyna to w tym sezonie stal jest do odjebania gra fatalnie widac ze zawodnicy nie maja kondycji ktorej braklo juz w 15 min.spotkania jesli zawodnicy czlapia po boisku to nie ma mowy o grze w extra widac ze zawodnicy stali nie lubia biegac za pilka sprawia im to klopot,problem mecza sie okrutnie kapelan na wczoraj jest do odjebania ktory nie przygotowal druzyny pod wzgledem motorycznym,fizycznym na ten moment stal gra pederastyczna pilke w tych chlopakach nie ma agresji,zadziornosci,ambicji dlatego majewski musisz odejsc przez caly mecz majewski nawet raz nie krzyknal na zawodnikow,dlaczego majewski nie angazuje sie w gre na lawce rezerwowej?? dlaczego nie krzyczy gdy ci zle graja??dlaczego nie dyscyplinuje zawodnikow??tylko posadzil d...e i siedzi.Stal powinna przegrac ten mecz bo byla druzyna duzo slabsza mniej kreatywna, oraz przede wszystkim z brakiem kondycji,nastepnie szwankowalo posiadanie pilki nie mozna wygrac meczu nie majac pilki przy nodze stal biegala jak *%#)!& za pilka meczac sie,strzaly na bramke tez na niekorzysc.Najlepszy moment byl w ok. 79 minucie jak stal miala pilke i przez 5 minut zagrywali do tylu? stal atakuje podchodzi pod 70-80 metr boiska kazdy mysli ze bedzie wrzutka bac sytuacja bramkowa a tu ko....a takie podanie 40 metrowe do obroncy stali i tak z 5 razy myslalem ze zastrzele jakiegos zawodnika stali.Majewski i kapelan jesli jeszcze raz uslysze ze wam jest goraco na treningu to nie wiem co zrobie bo ilez mozna ogladac tak zesra...a,zalekniona druzyne ktora gra do tylu caly mecz jakby grali z jakims Realem Madryt przeciez taka gra powinna byc karalna i niezaplacona.Na ten moment stal jest numerem 1 do odje...ia z Extraklasy. 21:29, 23.07.2021

SlusznaSluszna

2 1

Uwaga Klimek nie zajmuje się klubem tylko wchodzi europosłowi . .... .robi mu kampanię.w Rzeszowie nie wyszło szuka w Mielcu. 09:02, 24.07.2021

KanKan

2 0

Głowa popełnił błąd a Kolev, Jankowski, Budziński nie grają. Sitek to dowód na to, że trzeba stawiać na młodych. Oni mogą zagrać teraz i w przyszłości. Emeryci do oldbojów. 09:24, 24.07.2021

KanKan

10 1

Czy jeszcze długo będzie testowany Kolev i Jankowski. Gorzej trudno zagrać. Czas na młodych. W takim stylu to druga liga. I jeszcze co dało wprowadzenie Budzika. Żenada. 22:22, 23.07.2021

Kibic Kibic

16 0

Jeden strzał mocny Sitka, przypadkowy karny, masakra, poziom, większe zaangażowanie na meczu smoczanki.... 22:39, 23.07.2021

LimboLimbo

6 1

To co grali to wzmocniona A klasa pożal się Boze kibice powinni sprać piłkarzy tak jak kiedyś kibice Lęgi to zrobili 22:39, 23.07.2021

16 1

Chcę powiedzieć tylko tyle że jako kibic stali jestem zawiedziony ale nie tym meczem tylko patologiom która rządzi tym zasłużonym klubem.... Jeśli ktoś z hajsem się za to nie weźmie i nie usunie tych zlodzieji z klubu to nic z tego niebedzie.. Pozd prawdziwych obserwatorów 👍 23:28, 23.07.2021

KibolKibol

12 1

Nasi maja sily tylko na pierwsze 10-15min pozniej jezyki na brodzie...nie wiem z czego tu sie cieszyc...ze udalo sie *%#)!& zremisowac? 05:12, 24.07.2021

XpXp

7 1

Panowie chyba za dobrze zarabiają, przez co dużo imprez mają. Później sił na bieganie nie wystarcza 🤣 o technice nawet nie wspomnę. 10:07, 24.07.2021

TomekkTomekk

0 1

Nie przesadzaj, dali z siebie naprawde dużo. Ja tam jestem mega dumny z termalica widać , że się starali. 09:58, 25.07.2021

3 0

A po treningach tacy uśmiechnięci i zadowoleni schodzą do szatni... 13:18, 24.07.2021

1 0

Jak na pierwszy raz nie było źle, remis to połowa zwycięstwa. Termalica da czadu za tydzień. 09:43, 25.07.2021

ColoroolColorool

2 0

Brawo Bruk bet Termalica ! Daliście z siebie dużo wysiłku. Czekam z niecierpliwością na mecz w nastepnym tygodniu :D 09:53, 25.07.2021

2 0

Jak ktoś jest fanem jednego klubu to niezależnie od wyniku nim jest. Termalica jestem dumny ! 10:06, 25.07.2021

PamiętamyPamiętamy

2 0

Już niedługo 5 sierpnia będzie piąta rocznica pamiętnego meczu wyjazdowego Górnik Zabrze - Stal Mielec zakończonego remisem 1:1. To był dzień pełen wrażeń. 07:40, 26.07.2021

FckFck

0 0

Pierwsza zdobycz w sezonie ? Chyba dla Niecieczy . Jak wy chcecie się w tabeli utrzymać jak nie potraficie wygrać z Niecieczą że już nie wspomnę o jakichś wyższych pozycjach w tabeli. 09:44, 26.07.2021