Wyniki zimowych Mistrzostw Polski w pływaniu juniorów Ikara Mielec

11:06, 20.01.2020 M.B Aktualizacja: 11:08, 20.01.2020

Zawodnicy Ikara Mielec wzięli udział w Mistrzostwach Polski Juniorów w pływaniu.

W Mistrzostwach Polski juniorów 17- i18- letnich w pływaniu rozegranych w Ostrowcu Świętokrzyskim siedemnastoletni pływak Ikara Mielec Dawid Książnicki w rywalizacji  z o rok starszymi zawodnikami zajął piąte miejsce na 400 m stylem zmiennym (w rywalizacji z rówieśnikami był drugi) i siódme na 200 m stylem klasycznym (wśród siedemnastolatków był trzeci).

W tych samych zawodach jego rówieśniczka i koleżanka klubowa Oliwia Cerlich zajęła dwukrotnie szóste miejsce na 200 m stylem zmiennym (w kategorii juniorek 17-letnich była najlepsza) i 200 m stylem motylkowym (w swoim roczniku była czwarta), była także ósma na 400 m stylem zmiennym /wśród swoich rówieśniczek była czwarta/.  Patryk Magda był dziesiąty na 200 m stylem motylkowym i dwunasty na 400 m stylem zmiennym w wśród siedemnastolatków.

Pływaczka „Ikara” Mielec Wiktoria Malec zajęła dwukrotnie czwarte miejsce w wyścigach na 100 i 200 m stylem grzbietowym w rozegranych w Lublinie, zimowych Mistrzostwach Polski juniorów 16-letnich w pływaniu. Ta sama zawodniczka awansowała jeszcze do finału na 200 m stylem zmiennym, zajmując ósme miejsce. Jej koleżanka klubowa Julia Gancarz zajęła czwarte miejsce w wyścigu na 200 m stylem motylkowym i siódme 400 m stylem zmiennym.

W tym samym terminie odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów 15-letnich w Opolu. Dobrze w stylu grzbietowym zaprezentował się w nich Liberto Marcinek z „Ikara” Mielec awansując do wyścigów finałowych na 200 m tym stylem, zajmując ostatecznie 20 miejsce.

Czternastoletni juniorzy młodsi swoje Mistrzostwa Polski rozegrali w dniach 6-8 grudnia w Ostrowcu Świętokrzyskim. Oliwia Trojnacka pływaczka „Ikara” Mielec wywalczyła w finałach zawodów w stylu motylkowym: dziesiąte miejsce na 100 m, jedenaste na 200 m i osiemnaste na 50 m tym samym stylem.