Zamknij
REKLAMA

Kolejne sukcesy mieleckich modelarzy

12:23, 12.06.2019 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

Za nami Mistrzostwa Polski Szybowców Zdalnie Sterowanych dla Juniorów i Seniorów F3K w Warszawie. Modelarze z działającej w Mielcu Młodzieżowej Akademii Umiejętności Technicznych „Leonardo” wracają z zawodów z trzema medalami i nagrodą specjalną!

Eryk Halaburda został Wicemistrzem Polski Seniorów (przy czym jako 19-latek rywalizuje w kategoriach seniorskich dopiero od niedawna). Mielczanie królowali również wśród juniorów: Mateusz Czerkies otrzymał tytuł Wicemistrza Polski Juniorów, a Kacper Krempa - II. Wicemistrza Polski Juniorów. Specjalna nagroda trafiła do Emilii Wojdyło, która została najlepszą zawodniczką Mistrzostw Polski w kategorii juniorów.

W kategorii F3K biorą udział zdalnie sterowane modele szybowców wyrzucanych z ręki. Współczesne modele wykonane są w całości z włókien węglowych i kevlarowych. Zawodnicy rozgrywają określone zadania, które muszą wykonać wyrzucając model z ręki jak najwyżej. Przykładowo tzw. big lader polega na lotach trwających dokładnie 1, 1,5, 2, 2,5 oraz 3 minuty , a na całe zadanie jest 10 minut.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone