Zamknij
REKLAMA

Pływacy Ikara znów najlepsi na Podkarpaciu

12:33, 21.05.2019 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

Na pływalni w Kolbuszowej 18 maja zakończyła się wiosenna edycja Podkarpackiej Ligi pływackiej dzieci 11-12 lat.  

Bezkonkurencyjni  na Podkarpaciu okazali się młodzi pływacy MKS IKAR Mielec, uczniowie klas pływackich Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu, którzy zdobywając 270 punktów pokonali o 100 drugą drużynę Swim2Wim Krosno. W klasyfikacji ogólnej podopieczna trener Joanny Rusek Maja Tchórzewska zajęła drugie miejsce, a podopieczni trenera Roberta Wieczorka Mikołaj Wilk zajął również drugie miejsce, a Adrian Ochalik trzecie.

W sumie pływacy zdobyli 19 medali: 5 złotych, 9 srebrnych i 5 brązowych.

Medale i punkty dla IKARA zdobywali :
- Maja Tchórzewska - I miejsce na 100 m st. motylkowym i 200 m st. klasycznym
- Piotr Markowski – 4 miejsce na 50 m st. klasycznym
- Maja Ftara – V miejsce na 100 m st. zmiennym
- Adrianna Siedlecka – VI miejsce na 50 m st. grzbietowym

Są to podopieczni trener Joanny Rusek.
- Mikołaj Wilk I miejsce na 200 m st. klasycznym i II na 100 m st. motylkowym
- Gabriela Lachowska – I miejsce na 50 m st. grzbietowym i II na 100 ms t. zmiennym.
- Adrian Ochalik - II miejsce na 50 m st. grzbietowym i II na 400 m st. dowolnym
- Karol Głaz – II miejsce na 200 m st. klasycznym
- Filip Blicharz – III miejsce na 100 m st. motylkowym i III miejsce na 200 m st. klasycznym
- Weronika Dubiel – II miejsce na 100 m st. motylkowym i V na 50 m st. grzbietowym.
- Alan Woyterski – II miejsce na 200 m st. dowolnym i III na 100 m st. zmiennym
- Antonina Bator – III miejsce na 100 m st. motylkowym i VI na 400 m st. dowolnym
- Milena Berezak – III miejsce na 200 m st. dowolnym
- Alvaro Marcinek – IV miejsce na 50, m st. grzbietowym i IV na 400 m st. dowolnym.

Są to zawodnicy trenera Roberta Wieczorka.

Imponująco wyglądała dekoracja na 100 m st. motylkowym (Tchórzewska, Dubiel, Bator) i na 200 m st. klasycznym (Wilk, Głaz, Blicharz) Wszyscy zawodnicy MKS IKAR Mielec, po prostu dominacja.

Medale zdobywały również sztafety 4 x 50 m st. zmiennym:
- I miejsce chłopcy rocznik 2007 ( Alvaro Marcinek, Mikołaj Wilk, Filip Blicharz, Adrian Ochalik)
- II miejsce dziewczęta rocznik 2007 (Weronika Krużel, Maja Tchórzewska, Antonina Bator, Weronika Dubiel)
- II miejsce dziewczęta rocznik 2008 (Milena Berezak, Maja Ftara, Gabriela Lachowska, Zuzanna Głogowska)
- V miejsce zajęła sztafeta chłopców rocznika 2008 ( Piotr Markowski, Ksawery Forczek, Alan Woyterski, Miłosz Piątek).

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

BlankaBlanka

0 0

ja tu jestem ;] 14:47, 23.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Wujek KWujek K

0 0

Widać Cię Blania! 23:29, 23.05.2019


REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone