Pływacy IKARA Mielec przypieczętowali zwycięstwo na pływalni w Mielcu

14:44, 12.12.2018 K.S Aktualizacja: 14:45, 12.12.2018

W sobotę 8 grudnia na pływalni Smoczka w Mielcu pływacy MKS IKAR Mielec przypieczętowali swoje zwycięstwo w Podkarpackiej Lidze dzieci 10-11 lat. W łącznej punktacji pływacy IKARA, uczniowie V i IV klasy Mistrzostwa Sportowego Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu zdobyli 276 punktów pokonując Gryf Dębice ze 180 punktami i Swim2Wim Krosno, które zdobyło 156 punktów.

Tak duża przewaga punktowa to świetne wyniki jakie uzyskali pływacy IKARA, efekt dużej wykonanej pracy treningowej, a efektem czego jest kolejny już 4 rekord Okręgu Podkarpackiego pobity przez podopiecznych trenera Roberta Wieczorka. Tym razem swój własny rekord na 50 m stylem motylkowym pobiła Weronika Dubiel. Od dziś wynosi on 32,60 s . Jest to na dzień dzisiejszy trzeci wynik w Polsce wśród dziewcząt 11 letnich na tym dystansie.

Najlepszą zawodniczką całej edycji w śród dzieci 11 lat został Maja Tchórzewska wychowanka trener Joanny Rusek.

- Karol Głaz VI miejsce na 50 m stylem klasycznym

Swoją sztafetę 4 x 50 m stylem dowolnym zwyciężyli chłopcy 11 letni (Filip Blicharz, Mikołaj Wilk, Alvaro Marcinek i Adrian Ochalik) wyprzedzając o 18 sekund drugą sztafetę Sokoła Rzeszów . Dziewczęta 11 letnie zajęli II miejsce (Maja Tchórzewska, Antonina Bator, Weronika Krużel i Weronika Dubiel)

W śród sztafet 10 letnich 4 x 50 m stylem dowolnym dziewczęta uplasowały się na IV miejscu (Maja Ftara, Zuzanna Głogowska, Milena, Gabriela Lachowska), a chłopcy w składzie Piotr Markowski, Miłosz Piątek, Kamil Tabor i Alan Woyterski) zajęli V miejsce.