Zamknij
REKLAMA

Czy warto zainwestować w kurs CNC? Kiedy zwróci się koszt kursu?

19:51, 26.02.2019 | Materiał partnera

Im bardziej doświadczony operator lub programista CNC, tym większe pieniądze płyną na jego konto. Branża produkcyjna potrzebuje wykwalifikowanych pracowników do obsługi maszyn sterowanych numerycznie, w związku z tym jest w stanie sowicie ich wynagrodzić. Kurs CNC jest zatem inwestycją, która szybko się zwróci. Operatorzy CNC mogą liczyć na dobre zarobki oraz benefity pozapłacowe. Ogromną zaletą tego zawodu jest możliwość pracy w kraju, jak i zagranicą ze względu na techniczną znajomość tematu, która jest niezależna od języka.

Kiedy zwróci się inwestycja w kurs CNC?

Kursy CNC kosztują około 3100 złotych brutto i oferują kompleksowe przygotowanie do zawodu. Każdy z kursantów oprócz certyfikatu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, wydrukowanym w czterech językach (z możliwościa rozszerzenia o języki skandynawskie, jak norwerski czy duński) otrzymuje także szansę na zdobycie certyfikatu Siemens autoryzowanego przez Siemens Motion Control Polska oraz certyfikatu TÜV SÜD. Dodatkowe dyplomy pomogą w szybszym znalezieniu pracy i wynegocjowaniu wyższej stawki wynagrodzeniowej. Jeden kurs CNC wystarczy, by samodzielnie rozpocząć pracę na nowym stanowisku i wykazać się podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Szkolenie CNC składa się z modułu teoretycznego oraz praktycznego. Każdy z nich trwa 40 godzin i prowadzony jest przez doświadczonych wykładowców, którzy zadania dostosowują do rzeczywistych warunków panujących w zakładzie produkcyjnym i wymagań stawianych pracownikom przez pracodawców. W skład szkolenia CNC wchodzi także poznawanie rysunku technicznego, nauka branżowego języka angielskiego, ćwiczenia na symulatorze Sinumerik. Kursanci ćwiczą wyłącznie na nowoczesnym sprzęcie, który obecny jest w większości zakładach produkcyjnych.

Zarobki operatora i programisty CNC

Ile zarabia operator CNC? Czy programista CNC szybko zarobi pieniądze wydane na kurs? Średnia zarobków dla operatora/programisty CNC wynosi 4500 złotych brutto. Dodatkowo pracownicy mogą liczyć na benefity w postaci dodatkowe ubezpieczenia, wczasów pod gruszą, karty sportowej czy bonów zakupowych. Zarobki są tym wyższe, im szerszy jest zakres obowiązków na danym stanowisku. Liczy się także staż pracy, wielkość firmy oraz rynek zatrudnienia.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone