Zamknij
REKLAMA

Strajk w Airbus Poland, firma ma też oddział w Mielcu

11:48, 05.06.2019 | P.C
REKLAMA
Skomentuj

NSZZ „Solidarność” w AIRBUS POLAND S.A. informuje, że 28 maja 2019 roku, o godz. 06.00 rozpoczął się bezterminowy strajk w związku z prowadzonym w firmie sporem zbiorowym.

Airbus Poland S.A. to firma z wieloletnią tradycją na rynku lotniczym i kosmicznym. Posiada zakłady produkcyjne w Warszawie i Mielcu. Spółka zajmuje się projektowaniem, produkcją i serwisowaniem statków powietrznych. Firma ta prowadzi także Wydział Usług Lotniczych w Mielcu.

O strajku w Airbusie poinformował związek zawodowy „Solidarność”. - Tylko w tak zdecydowany i widoczny sposób możemy wymusić na Zarządzie AIRBUS POLAND S.A. szybkie i korzystne dla Pracowników zakończenie sporu zbiorowego. Od dłuższego już  czasu toczymy nierówną walkę ze światowym potentatem na rynku lotniczym, szczycącym się swoim przejrzystymi zasadami etyki i ładu korporacyjnego, które nijak się mają w naszej spółce. W związku z tym, jednym z pozostałych nam rozwiązań jest zwrócenie uwagi na naszą sytuację poprzez działania niekorzystnie wpływające na wizerunek AIRBUS, który jest dla nich priorytetem – apelują związkowcy.

Organizacja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w AIRBUS POLAND S.A. weszła w spór zbiorowy z pracodawcą 19 października ubiegłego roku. Główny postulat pracowników, to żądanie wzrostu płac dla wszystkich pracowników w zależności od stażu pracy. Ponadto związkowcy domagają się wznowienia dialogu społecznego i ulepszenia polityki kadrowej. Kolejne istotne kwestie to działania utrudniające działalność związkową i dyskryminujące członków strony społecznej.

- 28 lutego br. na dziedzińcu zakładu AIRBUS POLAND S.A., mimo presji i zastraszania ze strony pracodawcy, „Solidarność” przeprowadziła dwugodzinny strajk ostrzegawczy - komunikują związkowcy.

W dniu 28 marca br. w AIRBUS POLAND S.A. przeprowadzone zostało referendum strajkowe, w którym wzięło udział 411 pracowników, z czego 385 pracowników poparło zorganizowanie akcji strajkowej w firmie.

Ponieważ kolejny etap mediacji w ramach sporu zbiorowego nie przyniósł żadnych zmian i zakończył się podpisaniem protokołu rozbieżności, związkowcy postanowili w dniu 28 maja br. rozpocząć bezterminową akcję strajkową.

Również związkowcy z Regionu Rzeszowskiego wsparli strajkujących. Do Warszawy wyjechali przedstawiciele PZL-Mielec, WSK PZL-Rzeszów, Goodrich Aerospace Poland oraz Krajowej Sekcji Przemysłu Lotniczego NSZZ „Solidarność” z przewodniczącym Romanem Jakimem na czele.

 

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Brawo  !Brawo !

7 2

Mielec z jest z Wami !
Walczcie o swoje bo macie do tego prawo ! 19:32, 05.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KasiaKasia

8 2

Mielec jest z Wami !!!!! 21:20, 05.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone