Zamknij
REKLAMA

Dziś ostatni dzień na uniknięcie podwyżki ceny prądu

11:31, 29.07.2019 | P.C
REKLAMA
Skomentuj

W poniedziałek 29 lipca do północy można złożyć w PGE, lub innym obsługującym nas sprzedawcy energii elektrycznej, oświadczenia, dające możliwość obniżenia cen energii w drugim półroczu do poziomu z 2018 roku.

To skutek nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw, tzw. ustawa o cenach pądu, którą prezydent podpisał 28 czerwca br.

Nowelizacja zakłada m.in. zamrożenie cen prądu przez cały 2019 r. Dotyczy ona m.in. gospodarstw domowych, mikro- i małych firm, szpitali oraz jednostek sektora finansów publicznych, w tym samorządów. Odbiorcy muszą składać specjalne oświadczenie o spełnianiu wymogów ustawowych - za wyjątkiem gospodarstw domowych. Zgodnie z ustawą odbiorca końcowy składa oświadczenie przedsiębiorstwu obrotu w terminie 28 dni od dnia wejścia w życie nowelizacji, co nastąpiło 29 czerwca b.r.

Problem w tym, że w ślad za nowelizacją nie poszła jakakolwiek kampania informacyjna i bardzo wielu przedsiębiorców nie wiedziało o tych zmianach. Dopiero w ostatnich dniach media nagłośniły sprawy. W piątek minister ds. energii wydał komunikat o tym, że ostateczny termin na złożenie oświadczenia upływa w poniedziałek 29 lipca o północy, a biura spółek energetycznych będą dziś pracować do północy (w tym Enei).

Oświadczenie można złożyć osobiście lub wysłać pocztą do 29 lipca br., decyduje data stempla pocztowego.

Kto musi złożyć oświadczenie odbiorcy końcowego energii elektrycznej:
- mikro i mali przedsiębiorcy,
- szpitale,
- jednostki sektora finansów publicznych (w tym samorządy) i inne państwowe jednostki organizacyjne, nie posiadające osobowości prawnej.

Kto nie musi składać oświadczenia? Odbiorcy indywidualni, czyli gospodarstwa domowe.

Szczegółowe informacje oraz formularz oświadczenia i instrukcję wypełnieni można znaleźć na stronie https://pge-obrot.pl/O-Spolce/informacja-dla-klientow-pge-obrot-s.a

[ZT]52591[/ZT]

 

REKLAMA
(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

borynaboryna

12 4

dowalić polaczkom i tak zagłosują na pis 12:07, 29.07.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Jerzy Jerzy

8 7

Przestań z tym pisem co byś nie komentował wina pisu 12:17, 29.07.2019


Tubylec Tubylec

9 5

Ekipa po z ryzawym na czele z rezygnowała z naszym emisji CO2 na rzecz Hiszpania , dlatego teraz płacimy karę do uni za produkcję energii elektrycznej ... Ci goście powinni siedzieć za to ... 12:27, 29.07.2019


SamozagładaSamozagłada

14 1

Głupota - każdy chce płacić mniej, jak już tak bardzo chcą tonąć w papieroligii urzędniczej niech przyjmują oświadczenia od tych którzy chcą płacić wiecej - problem sam się rozwiąże.
Sztuczne windowanie cen prądu, paliw bo jakiś fundusz, bo jakieś sztuczne limity UE na prąd - ludzie obudzie się i spójrzcie na zarobki tych którzy te rzeczy uchwalają (diety, zarobki i przywileje emerytalne UE). Oby ta bańka prysnęła jak najszybciej, chce pracować na swoje dzieci a nie na jakieś durne akcyzy, opłaty przesyłowe, wymyślone sztucznie podatki. 12:28, 29.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZawiszaZawisza

8 1

I co może prąd nie podrozeje co klamliwe tera podrozeje wszystko dziękuję to na pewno wina Tuska co dojna zmian 13:05, 29.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone