Zamknij
REKLAMA

Seminarium na temat przeciwdziałania przemocy

16:30, 23.10.2018 | UM Mielec
REKLAMA
Skomentuj

W piątek 19 października br. Pełniący Funkcję Prezydenta Miasta Mielca Fryderyk Kapinos zaprosił ponad 70 przedstawicieli instytucji zajmujących się przemocą na seminarium  „Terapia skoncentrowana na rozwiązaniach w pracy z osobami uwikłanymi w przemoc” prowadzone przez Luisa Alarcon Ariasa - psychologa, superwizora psychoterapii PTP, superwizora treningu grupowego PTP, specjalistę psychoterapii uzależnień, terapeutę TSR. 

- Chciałem podziękować państwu za dotychczasową pracę na rzecz drugiego człowieka, za budowanie spójnego systemu przeciwdziałania przemocy na terenie naszego Miasta. Taka postawa zasługuje na najwyższe uznanie i szacunek – powiedział Fryderyk Kapinos Pełniący Funkcję Prezydenta Miasta Mielca witając uczestników seminarium. 

Seminarium zostało zorganizowane w ramach projektu z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie, na który Gmina Miejska Mielec pozyskała fundusze z Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” zorganizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

- Celem projektu jest intensyfikacja działań profilaktycznych, dotyczących przeciwdziałania przemocy w rodzinie na terenie miasta Mielca, jak również zwiększenie świadomości społeczności lokalnej na temat zjawiska przemocy w rodzinie i jego skutków oraz edukacja w zakresie metod komunikacji i wychowania dzieci – powiedziała Agata Ćwięka Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia. 
 
Projekt złożony przez miasto Mielec zajął 9 miejsce na 76 projektów zakwalifikowanych do dofinansowania. Na działania przewidziane w projekcie zaplanowano łącznie 43 600 zł. 

(UM Mielec)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

Wychowania dzieci Wychowania dzieci

3 0

Kpina w biały dzień!!!
ZERO DYSCYPLINY W SZKOŁACH A MŁODZIEŻ ROBI CO CHCE I MA NA WSZYSTKO WYJE...NE
Ale pewnie w tym miejscu zdecydowana większość ludzi pomyśli o mężczyźnie, mężu ojcu jako o sprawcy tej przemocy a co kobieta nie może obrażać, pić, krzyczeć czy rzucać czym popadnie, czy dzieciak który ma piętnaście lat nie może obrażać rodziców, kraść im pieniędzy, znieważać i przede wszystkim wykorzystywać? Facet jest winny bo tak i koniec - tak właśnie jest przedstawiany ukryty przekaz tej procedury, motywy zawarte w plakatach spotach reklamowych określające zasadność działań ?Niebieskiej Lini? MOPR-ów , zespołów interwencji do spraw przemocy nad nieletnimi itd , przedstawia właśnie mężczyznę , jego zarys, czasem samą nawet ale znów męską ! dłoń. W ten sposób od kilkunastu lat podprogowo sterujemy społeczeństwem , wmawia się nam że sprawcą na ogół okazuje się ojciec, mąż ..mężczyzna. Jest to jednak efekt długofalowej i ściśle zaplanowanej manipulacji określonych środowisk których celem jest zatuszowanie narastającej fali przemocy żon. To środowiska na których działalność, funkcjonowanie, każdy kolejny rok wykłada się setki tysięcy złotych!!!!! To one wmawiają nam że każda kobieta to ofiara przemocy domowej i nie ważne co robi, zastraszona krucha kobieta z flaszką w ręce, matka chroniąca swoje dziecko łopatą. Dzisiaj to już nie tylko malutkie regionalne organizacje, to potężnie zorganizowane lobby z poważnym zapleczem logistycznym i finansowym. Lobby które dosłownie poucza jak wyniszczyć i rozbić rodzinę, jak z kochającego ojca małego dziecka który znudził się kobiecie zrobić tyrana. Skala tego zjawiska coraz mocniej się nasila, każdy kolejny miesiąc to tysiące Niebieskich Kart za *%#)!& w złym mniemaniu odebrane przez zazdrosnego sąsiada lub rozbestwione dziecko które chce załatwić rodzica który mu nie pozwala pobawić się pod kocem z kolegą z 5d.
RODZINY SIĘ ROZPADAJĄ. ROZWODÓW CORAZ WIĘCEJ I TRWA NADAL PROMOCJA !!!!
Jeżeli chodzi o dzieci to pytam gdzie jest SZKOŁA - czy szkoły powstały dla pensji nauczycieli czy dla potrzeb wychowania dzieci???? Szkoła i tam dziecko spędza dużo czasu, spotyka rówieśników, rozwija się pod względem intelektualnym i społecznym, poznaje dorosłych, którzy mogą stać się autorytetami i wzorcami do naśladowania. Szkoła jest również miejscem, gdzie młody człowiek styka się z różnymi oczekiwaniami, zadaniami, specyficznym rodzajem kontroli, co oddziałuje na jego spojrzenie na świat i realizację zadań rozwojowych a co teraz dzieje się z młodzieżą - JAKI MA SZACUNEK DO NAUCZYCIELA, RODZICA, OSOBY STARSZEJ W AUTOBUSIE???? 23:07, 24.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Piękna LolaPiękna Lola

0 1

Piszesz w imieniu gejów ,którzy zdecydowali się na siłę ożenić tym samym okłamując kobietę. Czy rzeczywiście tak postrzegasz męski świat? Napisz jeszcze o zmuszanie do pracy biedaków przez swoje Panie byś zrozumiał istotę frajera w "burdelu". 12:32, 28.10.2018


REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone