Zamknij
REKLAMA

Radni na sesji zbierają "polityczne plusiki"? Bieniek: To nieprzyzwoite

12:19, 11.07.2019 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

Przewodniczący Rady Miejskiej Bogdan Bieniek zaapelował do radnych o zakończenie „wyciągania” starych spraw i błędów. - Chciałbym, żeby w samorządzie nie było polityki – mówił.

Bogdan Bieniek zwrócił się do radnych, by ci w swoich opiniach nie zapominali o faktach oraz nie wypominali błędów innym. – Widzę, że brakuje nam wszystkim pamięci i wiedzy. Wspominacie ciągle dlaczego zostały zmienione ceny odpadów - czy to co państwo czytacie i słyszycie, co było na szkoleniu, to jakoś nie dociera do państwa, że powinny się bilansować koszty i dochody i tyle na ten temat – mówił. - Natomiast niektórzy z państwa ciągle wyciągają pewne kwestie, żeby mieć radość taką, by jakiś plusik polityczny zdobyć. Proszę o unikanie tego. To nie jest do końca przyzwoite w sensie politycznym. Chciałbym, żeby w samorządzie nie było polityki, ale nie da się tego uniknąć. 

Inwestycje i podatki

- Mamy na tej sesji punkt zobowiązujący prezydenta, żeby, w cudzysłowie, wziął się do roboty i szukał pieniędzy na budowę hali. Wynika z tego troska państwa o to, żeby pieniądze zdobywać gdzie się da, bo sytuacja samorządu nie jest łatwa. Nie mówmy, że jest dobrze, choć jak patrzymy na wskaźniki to tak jest, natomiast jesteśmy przed dużymi inwestycjami – dodawał Bieniek. -  Na halę do dzisiaj wydaliśmy może z 1,5 mln zł. Nie wydaliśmy 140 mln. Odłóżmy ją na bok, bo skutki finansowe będą w przyszłości. 

Odniósł się też do podwyżki podatków. - Widzimy, że tendencja jest w kierunku na minus i musimy podjąć jako rada wszelkie działanie – patrzeć na wydatki i podnosić też dochody. Jeżeli podatki od nieruchomości nie były zmieniane od siedmiu lat i zostały zmienione w stosunku do grupy przedsiębiorców, gdzie udział podatków w kosztach firm jest na poziomie 10 proc, żeby nie robić krzywdy tym przedsiębiorcom, to państwo co sesję, mówicie dlaczego żeście podnieśli podatki. Dlatego żeby dojść do bilansu, by zrealizować te inwestycje, które mamy zapisane – mówił.

- Musimy myśleć o pieniądzach zewnętrznych, a z drugiej strony o dochodach własnych. To normalne działania, a używacie tego żeby pokazać jacy my jesteśmy piękni a jacy oni źli. Sytuacja miasta i zadania jakie przed nami stoją są skomplikowane. Bądźmy w tym temacie finansów razem – apelował przewodniczący Rady Miejskiej. - Mogę pokazać działania za 2018 rok, zmiany w budżecie wprowadzone przez PiS i możemy mówić, czy one były szczęśliwe czy nieszczęśliwe. Każde działanie, każdą ławkę da się uzasadnić, że jest potrzebna, ale zawsze namawiałem byśmy się zastanawiali co w danym momencie jest dla nas najważniejsze.

Bez zysku politycznego

- Proszę o takie myślenie na najbliższy czas. Jest czas na pokazywanie sobie błędów – po to tu jesteśmy, ale są takie delikatne sprawy, które wymagają jedności – podkreślał Bogdan Bieniek.

Z opinią tą nie zgodził się Jakub Blicharczyk. - Pozwolę sobie nie zgodzić się z panem, że pokazujemy jakieś plusy polityczne. Źle pan zrozumiał intencje moich kolegów, którzy wskazywali plusy i minusy pewnej strategii zarządzania podczas ostatniego roku – mówił. - Nie możemy tego nazwać zdobywaniem plusów jeśli coś według nas było niesprzyjające mieszkańcom, że na coś można było zdobyć środki, a my na ostatniej sesji wydajemy 3 mln zł na fajerwerki. Wskazanie pewnych minusów czy skutków ujemnych strategii zarządzania gminą, nie wydaje mi się, że ma nam to przynieść zysk polityczny.

– Poczułem się adresatem tego co pan mówił – może pan to nazywać jak pan chce, ale ja zawsze będę stał po stronie mieszkańców i rozwoju miasta – powiedział z kolei Radosław Swół. - Dobrze pan wie, że budżet był już zamknięty na ten rok, a państwo podnieśli podatki, mimo że ten budżet był przygotowany.

- Odnośnie śmieci to pan prezydent deklarował coś innego, potem zostało zrobione coś innego. Przygotowaliśmy uchwałę, która miała uchronić tych najbiedniejszych, a państwo to utrącili, pomimo że były wskazane źródła finansowania – dodawał Swół. 

„Przestańcie straszyć mieszkańców”

Odpowiadał na to Bogdan Bieniek . – Nie wierzę, że pan nie rozumie idei budżetu. Problem polega na tym, że tym co finansuje wydatki są obligacje i kredyt. One kosztują. Chodzi o to by zastąpić je innymi instrumentami – powiedział.

Zwrócił się też do radnego Blicharczyka.  –  Jedną ze zmian w budżecie na 2018 rok było ściągnięcie 270 tys. zł z wiaduktu na budowę boiska i siłowni na Bulwarach. Mówię ten przykład, bo pan mieszka na Starówce. Wtedy za było 12 radnych PiS, 9 radnych było przeciw. Przenieśliśmy pieniądze z wiaduktu na tę inwestycję i wtedy był taki moment, co jest ważniejsze – ten plac zabaw czy wiadukt? Pan chciał przykład, to go przytaczam – mówił. - Podjęliśmy decyzje, działajmy, idźmy do przodu. Mamy cele, nie żeby się boksować i nawzajem wymądrzać.

– Zgadzam się żebyśmy jakość debaty zmienili. Ale żeby była ona normalna, to musi ona być z jednej i drugiej strony. Nie może być tak, że wszystko co złe to ten niedobry PiS zrobił, zadłużył miasto – wszystko co złe, to do kosza razem z PiS – powiedział Marian Kokoszka. - Nie mówmy tylko, że to co złego to PiS, a dobrego to apel pana prezydenta „chodźcie pomóżcie mi zdobyć tamto czy owamto”. Nie może tak być. Też będę apelował – zmieńcie retorykę, przestańcie straszyć mieszkańców Mielca i zróbmy razem coś, co rzeczywiście będzie cieszyło mieszkańców. 

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (18)

HmmHmm

20 1

Coś w tym jest, że radni zamiast uprawiać politykę i się boksować partyjne, powinni działać dla dobra mieszkańców, a ci którzy najgłośniej krzyczą że to robią, mieszkańców mają w nosie, udają tylko że dla nich pracują, ale tak naprawdę nie sprawdzają czy pewne rzeczy są prawne, logiczne, możliwe, sensowne. to wszystko jest na zasadzie pustego zwycięstwa. Ja chcę wam dać! a inni nie! I tyle. Głupota i brak matematyki pogania durnoty i brak odpowiedzialności. 14:37, 11.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zxszxs

18 1

Dodam jeszcze "wiem ale nie powiem" - My mieliśmy plany, my wiemy skąd wziąć oszczędności. Tylko po co wiedzieć i mieć skoro się nie chce tego zdradzić?. Dobrze wiem że żadnych pomysłów nie ma i nigdy nie było, to takie gadanie pod publiczkę bo niektórzy w to wierzą i powtarzają po mieście i w internecie - to też generuje krzywusy i kłótnie. Nie piję teraz do miejskiego Pisu który tą politykę uprawia tylko ogólnie bo jak rządził PIS opozycja wcale nie była lepsza i też wiedziała gdzie wbić Pisowi szpilkę żeby zabolało i było głośno na ulicy. Nie wierze w zmianę, do zobaczenia jutro na kolejnej wojnie :) 14:44, 11.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NieprzyzwoitaNieprzyzwoita

14 15

Nieprzyzwoita to jest ta koalicja Nasz Mielec z razem dla Ziemi Mieleckiej i Kukizami... Po co szliście do wyborów skoro nic nie potraficie ludziom i temu miastu zaoferować? 17:24, 11.07.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

jaśjaś

5 1

nie jest sztuką się zadłużać , nie stać nas na wszystko 17:37, 11.07.2019


Marek P.Marek P.

3 1

Ten układ nie ma już racji bytu ! To koniec ! 00:31, 12.07.2019


jaśjaś

19 6

wszyscy wiedzą że radni PIS przed wyborami chcieli się pokazać , a to plac zabaw , a to orlik no i największy strzał hala sportowa a te wszystkie działania zadłużyły miasto na wiele lat (Chodorowski zostawił 30 mln nadwyżki teraz po 4 latach rządów rady PIS mamy 20 mln deficytu A BĘDZIE TYLKO WIĘCEJ ) 17:35, 11.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jprdl!!!Jprdl!!!

22 8

Bieniek mówiący o przyzwoitości to jak diabeł w ornacie dzwoniący na mszę.
Wszyscy wiedzą kto to jest ale nikt nie ma odwagi powiedzieć głośno. 19:11, 11.07.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Marek P.Marek P.

5 0

Niesamowite 23:04, 11.07.2019


jsjs

10 1

Czasami odnoszę wrażenie, że gdyby można było cofnąć czas, to do tego by w ogóle nie doszło. Drugi raz takiego błędu politycy PiS by nie popełnili. Teraz już nie ma się jak wycofać – za dużo padło deklaracji i za dużo wytworzono propagandy. Mit budowy promu dorównał bowiem niemal mitowi zamachu smoleńskiego. Niestety, ale polityka potrafi wykorzystać w naszym kraju niemal wszystko do swoich. 19:42, 11.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jsjs

20 6

Radni ,posłowie ,senatorowie PIS muszą wygrać wybory bo przegrana spowoduje ,że wielu z nich będzie miała wiele problemów z prawem.Członką rządu grozi trybunał stanu.Struktury rządu i cała władz skupia się na człowieku który jest ojcem Chrzestnym władzy. W państwie mafijnym władzą sprawia nie kto inny jak MAFIA . Jeden chce za darmo wybudować dwie wieże , drugi za darmo dostaje od kościoła majątek , trzeci matoł za darmo wchodzi w struktury państwa aby pomagać tym pierwszym , czwarty - wybrany ze wskazania i pełni 5 lat rolę kamerdynera . Jednym słowem BURDEL - made in pis. 19:57, 11.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ha haHa ha

17 5

No nie mogę. Bieniek mówi o przyzwoitości, Niemcy świętują lądowanie aliantów w Normandii, a Kwaśniewski jest na obchodach 4 czerwca w Gdańsku. Świat oszalał... 21:18, 11.07.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Marek P.Marek P.

5 1

Niesamowite !!! 23:04, 11.07.2019


kasiakasia

20 8

Wybrane afery PiS :w zaledwie 3 lata ich rządów. 1 ) Afera Rydzyka z samochodami 2) Afera bilbordowa 19 milionów ukradzionych Polakom przez PiS 3) Afera zerwania przetargu Carracali za łapówki od Boeinga 4) Afera GETBACK 2,1 mld 5) Afera SKOK 5 mld 6) Afera zakupu samolotów dla VIP 2,5 miliarda bez żadnego przetargu i nie zgodnie z prawem od Boeinga 7) Afera nagród milionowych wypłacanych sobie prze PiS od dwóch lat jako druga pensja 8) Afera KŁAMSTWA SMOLEŃSKIEGO i oszukiwanie ludzi przez 8 lat i branie pieniędzy za podkomisje 9 ) Afera obrazu Dama z łasiczką i wyprowadzenie 500 milionów ze skarbu państwa przez Glińskiego 10) Afera Morawieckiego który nie pozbył się akcji Banku Zachodniego i sterował finansami żeby zarobić 6 milionów na tych akcjach 11 ) Afera z kupnem patriotów których nawet nie ma i zapłacono 3,5 razy więcej jak np. Rumunia 12) Afera wycinki puszczy przez Szyszko i stworzenie prawa do wycinania drzewa w zamieszaniu podczas głosowań w sali kolumnowej , drzewa sprzedano Niemcom a pieniądze 800 milionów oddano Rydzykowi 13 ) AFERA zniszczenia państwa Polskiego zmiana bezprawna ustroju państwa Polskiego poprzez złamanie kilkunastu zapisów konstytucji. 14 ) Afera Trybunału konstytucyjnego za nie zaprzysiężenie 3 legalnie wybranych sędziów i wstawienie swoich na ich miejsce plus nie konstytucyjne wybraną prezes sądu konstytucyjnego 15) Afera Spowodowania kar i restrykcji nałożonych przez UE za nie przestrzeganie praworządności w Polsce przez PiS i wprowadzenie Stalinowskiego sądownictwa 16 ) Afera Misiewiczów , zmiana ustawy o służbie cywilnej pozwalającej obsadzanie rodzin działaczy PiSowskich w całej Polsce na stanowiska kierownicze w bez żadnych umiejętności i kompetencji wymaganych wcześniej ustawowo. 17) Afera Rozkradzenie przez PiS funduszu 600 milionów na niepełnosprawnych które PO zostawiło na ten cel zgodnie z orzeczeniem Trybunału konstytucyjnego 18) Afera w Janowie poprzez wymianę wieloletniego dyrektora na Pisiewicza renomowana na całym świecie stadnina koni zalicza straty wizerunkowe i milionowe skarbu państwa. 19 ) Afera Misiewicza który brał milionowe pensje w zarządzie PGZ a był tylko aptekarzem i protegowanym Macierewicza 20 ) Kłamstwa Macierewicza na temat Smoleńska oraz stanu wojska i zakupów. itd itp . można długo pisać o aferach skandalach PiS-u a to dopiero 3 lat ich rządzenia.Można było by jeszcze napisać o Chrzanowskim i Gapińskim i i jego dworek za 65 tys miesięcznie,można napisać o aferze dewelopera z Żoliborza w sprawie budowy dwóch wież.Każda ta afera powinna skończyć się procesem saddowym. No cz Najważniejsze jednak że zniszczyli Polską renomę na świecie z lidera Europejskiego staliśmy się zacofanym rasistowskim krajem oraz wprowadzili Dyktaturę w Polsce na wzór komunistyczny!!!


21:28, 11.07.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

eferefer

7 0

Przecież to wszystko to wina Tuska. 07:35, 12.07.2019


UpsUps

3 3

Kaśka wymieniłeś afery PiS no to teraz dawaj wszyskie afery PO i PSL ! Zobaczmy czy jesteś obiektywna. 09:33, 12.07.2019


Afery POAfery PO

3 0

Hazardowa-czyli spotkanie Chlebowskiego na cmentarzu z znajomym lobbistom i słowa nie wiem czy będę coś mógł ""ku,,wa" zrobić ale spróbuję.Na przeciw wagę mamy lobbistę Rydzyka który przyjeżdża sobie do semu jak do siebie i załatwia sobie setki milionów ,Rok temu dla przyzwoitości PIS-wcy zawiesili zasłony na korytarzach by dziennikarze nie widzieli kto przychodzi do pokoju Marszałka. Ostatnie spotkanie Terleckiego z producentem wyrobów tytoniowych.wszystkie tego afery PIS-wskie są wielokrotnie większej skali w poruwnianiu z Hazardowa , tylko prokuratura PIS-wska tego nie widzi. 23:17, 12.07.2019


NikodemdyzmaNikodemdyzma

3 0

Mamy wysyp mieleckich dyzmow. 11:08, 12.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

JolaJola

3 3

Pan Bieniek niech zacznie wszelkie rozliczanie od siebie 21:28, 12.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone