Zamknij
REKLAMA

Straż Miejska kontroluje poletka. Pomaga monitoring

11:40, 11.06.2019 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

Kolejne akty wandalizmu na terenie naszego miasta. W ostatnich dniach doszło do dwóch podpaleń poletek ekologicznych. Ostatnie z nich miało miejsce przy ul. Wspólnej w Mielcu. Kilka dni wcześniej strażnicy miejscy musieli interweniować w sprawie nielegalnego składowania niebezpiecznych odpadów, które także znalazły się w poletku.

Straż Miejska w Mielcu rozpoczęła kontrole przestrzegania przez mieszkańców regulaminu segregacji i oddawania odpadów komunalnych. I w tym wypadku, bardzo pomocny w kontrolach okazał się monitoring.

– Kilka dni temu dzięki monitoringowi udało się zidentyfikować osobę, która przywiozła do poletka przy ulicy Konfederackiej odpady budowlane i niebezpieczne. Takie odpady powinny trafić do jednego z dwóch Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, jakie mieszkańcy Mielca mają do dyspozycji na terenie miasta – powiedział Arkadiusz Misiak, komendant Straży Miejskiej w Mielcu. 

Jeden z PSZOKów funkcjonuje na terenie starego wysypiska śmieci przy ulicy Wolności, a drugi przy ulicy Targowej. Można tam bezpłatnie zostawić zarówno odpady zbierane na poletkach ekologicznych (np. plastik, papier, szkło), jak również odpady, których regulamin funkcjonowania poletek nie przewiduje (np. wielkogabarytowe, budowlane i niebezpieczne)

O tym, że kontrole poletek ekologicznych są potrzebne, świadczą nie tylko przypadki podpaleń pojemników, ale także przypadki zamieniania tych miejsc w dzikie wysypiska śmieci. Kolejne takie zdarzenie odnotowano na poletku ekologicznym przy ulicy Narutowicza.     

- Przypominamy, że osoby lekceważące regulamin funkcjonowania poletek ekologicznych lub dopuszczające się aktów wandalizmu muszą się liczyć z konsekwencjami karnymi swojego postępowania - podkreśla Urząd Miejski w Mielcu.     

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

zxszxs

15 0

Lekka głupota. Skoro ktoś zadał sobie tyle trudu żeby zawieść śmieci budowlane na poletko to w czym był problem żeby pojechać za rondo do pkt zbiórki odpadów. Byłem niedawno. Bardzo miły Pan pokazał gdzie zrzucić śmieci, spisał moje dane i po krzyku. Każdy mieszkaniec ma prawo wywieźć odpady remontowe a jak to jest budowa to zawsze może udawać że robi remont :) byleby nie za często. Lepiej komuś w polach wyrzucić kto się na OLX ogłasza że akie odpady pod drogę przyjmie. 11:55, 11.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BartekBartek

15 1

przeraża mnie niewiedza ludzi...wywożąc rzeczy z mieszkania np. stare meble dywany, rzeczy po remoncie NIE PŁACICIE na wysypisku !!!
to po jakiego ch.ja ludzie wywalają takie rzeczy do lasu!! ;[ 12:09, 11.06.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

No nie do końcaNo nie do końca

1 4

Owszem jeżeli jesteś mieszkańcem gminy Mielec to nie zapłacisz natomiast jak już z po za gminy to chyba jest opłata. Bez powodu by się na starym wysypisku nie pytali o dane z D.O. 12:43, 11.06.2019


czytelnik do "nczytelnik do "n

6 0

Zasada jest prosta - za odbiór odpadów odpowiada gmina, w której mieszkasz i płacisz podatki. Jak nie wiesz, co masz zrobić z odpadami - pytasz w Urzędzie Gminy. 14:32, 11.06.2019


MAŁOLATY NA BANIMAŁOLATY NA BANI

7 2

Wszędzie w Mielcu widać pijanych, młodzież głównie i często w czasie godzin szkolnych = dla czego nikt tymi małoletnimi wandalami się nie chce zająć = nie ma na nich siły???

Zakazać sprzedaży alkoholu do 21 roku życia i nie sprzedawać na terenie miasta po 20 17:34, 11.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone