Zamknij
REKLAMA

Pomoc wojska. Pułkownik: W razie potrzeby będą kolejne siły

20:43, 23.05.2019 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie, płk Mariusz Stopa nie wykluczył zwiększenia sił i środków wojska w walce z powodzią w powiecie mieleckim. Żołnierze pracują nad zatamowaniem wyrwy w Izbiskach od środy wieczorem.

Jak już informowaliśmy, noc z 22 na 23 maja strażacy, policjanci i żołnierze spędzali wraz z mieszkańcami na wałach przeciwpowodziowych w wielu miejscach powiatu mieleckiego. Do Izbisk, gdzie woda przerwała wał na stawach hodowlanych przy Potoku Zgórskim, skierowane zostały także pododdziały wojskowe.

Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie, płk Mariusz Stopa

- Wczoraj po Wojewódzkim Sztabie Zarządzania Kryzysowego i pozytywnym zaopiniowaniu wniosku pani wojewody o użyciu sił zbrojnych, minister wyraził pozytywną opinię i w godzinach wieczornych na teren powiatu mieleckiego skierowane zostały pododdziały wojska – potwierdził nasze wczorajsze doniesienia płk Mariusz Stopa, Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie.

- Zostało organizowane wojskowe zgrupowanie zadaniowe składające się z saperów 16. Batalionu z Niska i 3. Batalionu Inżynieryjnego z Niska jak również 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej – dodaje płk Mariusz Stopa. Żołnierze pracowali całą noc nad uzupełnianiem wyrwy w Izbiskach, gdzie do pomocy zadysponowany został także wojskowy śmigłowiec.

[ZT]51724[/ZT]

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

MichcioMichcio

27 1

Elegancko! Tak trzymać nasi wojacy :) 18:52, 23.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

VitVit

17 1

To się ceni. 22:07, 23.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gkugku

13 7

A taki jad był na Antoniego Macierewicza za tworzenie WOT. Temu człowiekowi trzeba podziękować. Brawo Panie Antoni. 07:43, 24.05.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

qwertyqwerty

5 5

Ten człowiek jest niepełnosprawny na umysle a ty mu chcesz dziękować. Omg.... 08:18, 24.05.2019


jsjs

4 3

Dobrze ,że wyciągnęli wnioski.Dobrze pamiętamy jak PIS się bawił na swojej konwencji, a w Polsce w tym czasie szalał huragan, była ogromna klęska po przejściu trąby powietrznej zniszczeniu uległo tysiące hektarów lasów setki domów, zginęli harcerze . Wójt ,strażacy i miejscowa społeczność sami walczyli z żywiołem i jeszcze musieli wyciągać z błota eleganckiego Antoniego który dopiero po trzech dniach od ataku żywiołu raczył odwiedzić miejsce klęski żywiołowej .A Co powiedział wojewoda(przedstawiciel rządu) ? ,że do zamiatania liści nie będą używać wojska (WOT).Minęło 2 lata jeszcze te tereny nie zostały posprzątane.
08:32, 24.05.2019


zxszxs

1 3

Bez przesady, Antoni nie po tworzył WOT więc mu nie dziękuj za wewnętrzne urojenia chorego człowieka. Dobrze że ktoś inny (nie wiem kto) przejrzał na oczy i wydał takie a nie inne rozkazy. Mam nadzieję że w ustawie też to jest zapisane lub zostanie po powodzi. Teraz poznamy prawdziwych Wotowców. Nieroby co myślały że będą brać kasę za darmo i raz na jakiś czas jeździć na darmowy biwak odejdą ze służby. Zostaną ludzie którzy są w Wot z przekonań patriotycznych, im będziemy dziękować. Myślę że nadchodzi czas aby przestać się śmiać i wytykać palcami WOT, Pis za WOT i ludzi z WOT. Tych co zostaną na służbie po powodzi za kilka tygodni trzeba będzie zacząć szanować. 13:46, 24.05.2019


jsjs

6 5

Dobrze przypomnieć jak było!Dobrze ,że wyciągnęli z tego wnioski.Dobrze pamiętamy jak PIS się bawił na swojej konwencji, a w Polsce w tym czasie szalał huragan, była ogromna klęska po przejściu trąby powietrznej zniszczeniu uległo tysiące hektarów lasów setki domów, zginęli harcerze . Wójt ,strażacy i miejscowa społeczność sami walczyli z żywiołem i jeszcze musieli wyciągać z błota eleganckiego Antoniego który dopiero po trzech dniach od ataku żywiołu raczył odwiedzić miejsce klęski żywiołowej,po naciskach mediów i opozycji .A co powiedział wojewoda(przedstawiciel rządu) ? ,że do zamiatania liści nie będą używać wojska (WOT).Minęło 2 lata jeszcze te tereny nie zostały posprzątane.
08:34, 24.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Rsc3Rsc3

0 1

WOT 2 lata temu jeszcze nie istniał ! 20:52, 24.05.2019


REKLAMA
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone