Zamknij
REKLAMA

Powódź w powiecie mieleckim! Aktualna sytuacja [23 maja]

08:12, 23.05.2019 | P.C
REKLAMA
Skomentuj

Na terenie powiatu mieleckiego trwa duża akcja przeciwpowodziowa. Najgorsza sytuacja występuje w gminie Wadowice Górne. Powstała w prawym wale Potoku Wadowickiego 30-sto metrowa wyrwa spowodowała podtopienie miejscowości Wadowice Dolne.

Sytuacja hydrologiczno-meteorologiczna na terenie powiatu mieleckiego - 23 maja:

Godzina 23:30: 

W czwartek wieczorem w Dębicy odnotowano nagły wzrost poziomu wody na rzece Wisłoce. Spowodowany był on prawdopodobnie zrzutem wody ze zbiornika Klimkówka na Ropie – dopływie Wisłoki. Po przejściu fali dodatkowej wody, poziomy Wisłoki znów zaczęły się stabilizować i delikatnie spadać.

Godzina 23:00:

Na łamach portalu publikujemy obszerne fotoreportaże - zarówno z walki z żywiołem, jak i wizyty Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Sprawdźcie uaktualnione galerie:
CZWARTKOWA WALKA Z POWODZIĄ
WIZYTA PREZYDENTA ANDRZEJA DUDY

Godzina 22:10:

Bardzo ważna wiadomość, o której wspomniał już prezydent Duda będąc w Izbiskach, to skuteczne zasypanie wyrwy tutejszym w wale. To szczególnie ważne, bo dzięki temu udaje się utrzymać wodę w korycie. Tym samym zmniejszono ryzyko zalania sporej części gminy Wadowice Górne.

Godzina 22:00:

Breń w Wampierzowie poniżej 490 cm, gdzie stan alarmowy to 450 cm. Wisłoka w Mielcu poniżej 700 cm, gdzie stan alarmowy to 650 cm.

Godzina 20:30:

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda przyjechał do Izbisk (gm. Wadowice Górne), gdzie od dwóch dni trwa akcja przeciwpowodziowa. Prezydent rozmawiał z mieszkańcami i służbami ratowniczymi. Potem udał się także do Wadowic Dolnych - CZYTAJ WIĘCEJ, ZOBACZ ZDJĘCIA

Godzina: 20:00

Utrzymuje się delikatny trend malejący na rzekach powiatu mieleckiego. Na godzinę 18 Breń w Wampierzowie był na poziomie 490 cm, gdzie stan alarmowy określony jest od 450 cm. Wisłoka w Mielcu na poziomie 710 cm, gdzie stan alarmowy określony jest od 650 cm.

Godzina 19:10:

Śmigłowiec Black Hawk należący do polskiej Policji przyleciał do Mielca. W piątek będzie brał udział w akcji przeciwpowodziowej w gminie Wadowice Górne.

Godzina 18:40:

Droga w Dąbrówce Osuchowskiej - kierunek Kawęczyn jest na sporym odcinku przykryta taflą wody. Woda stoi też na drodze w samym Kawęczynie.

Godzina 17:20:

Warto odnotować niewielki, ale jednak spadek poziomu wody w Izbiskach - wsi gminy Wadowice Górne, w której trwają najintensywniejsze prace przy zatamowaniu grobli przy stawie hodowlanym.

Godzina 17:00:

IMGW opublikowało kolejne ostrzeżenie przed opadami deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów wynosi miejscami od 30 mm do 50 mm. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 60 km/h. Nowe ostrzeżenie dotyczy okresu od czwartku godz. 18 (do tego momentu obowiązywało dotychczasowe ostrzeżenie) do piątku 24 maja - także do godziny 18:00. Opady nie ułatwiają trudnej walki z powodzią w rejonie Mielca.

Godzina 16:50:

Dziesięć zastępów straży pożarnej w południowej części województwa podkarpackiego przyjechało z pomocą do powiatu mieleckiego. Strażacy przyjechali bezpośrednio do Zgórska - tam oczekują na dalsze dyspozycje.

Godzina 16:45:

Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie, płk Mariusz Stopa nie wykluczył zwiększenia sił i środków wojska w walce z powodzią w powiecie mieleckim - CZYTAJ WIĘCEJ

Godzina 16:15:

Raport w gminy Radomyśl Wielki: Największe szkody wyrządzone przez powódź w miejscowości Podborze. Mieszkańcy twierdzą, że takiej wody nie było tam nawet podczas ogromnej powodzi w 2010 roku. Urząd Miejski w Radomyślu Wielki informuje, że mieszkańcy mogą już zgłaszać szkody - CZYTAJ WIĘCEJ

Godzina 15:55:

Raport z Tuszowa Narodowego: Rzeka Babulówka osiągnęła niebezpiecznie wysoki poziom wody, który powoli opada. W Ławnicy na potoku Rów woda przelała się przez most i podtopiła kilka gospodarstw. W miejscowości Czajkowa Sowy Potok Rów podtopił okoliczne pola i drewniany most - CZYTAJ WIĘCEJ

Godzina 15:35:

Zamknięta droga Tuszyma - Niwiska - Kolbuszowa!

- W związku z zalaniem gospodarstw domowych oraz części drogi powiatowej Tuszyma - Niwiska - Kolbuszowa, na czas prowadzonej akcji wypompowywania wody odcinek od skrzyżowania na Biały Bór Sokole (Blizne) w Tuszymie do skrzyżowania na Rzemień w Dobryninie został ZAMKNIĘTY - przekazuje Urząg Miasta w Przecławiu.

Godzina 15:30:

Coraz trudniejsza sytuacja w Wampierzowie. Droga gminna prowadząca przez tę miejscowość coraz intensywniej jest podtapiana.

Godzina 14:45:

Most między Zabrniem a Wampierzowem na rzece Breń zamknięty!

Godzina 14:30:

Opadający trend na rzece Breń. Poziom wody jednak wciąż bardzo wysoki – nieco poniżej 500 cm, podczas gdy stan ostrzegawczy to 340 cm, a alarmowy 450 cm. Sytuacja na rzece Wisłoce w Mielcu wydaje się stabilna – poziom wody od kilku godzin nie przyrasta i ma poziom 723 cm, gdzie 480 cm to stan ostrzegawczy, a 650 stan alarmowy.

Godzina 14:00:

W Izbiskach wciąż trwają prace nad zakopaniem przerwanej grobli na stawie hodowlanym. Jeśli nie stanie się nic nieoczekiwanego, prace powinny się skończyć w ciągu najbliższych kilku godzin. Warto podkreślić, że zatamowanie tego miejsca jest bardzo ważne - w przypadku napływu większej ilości wody zagrożonych byłoby nawet 2 tysiące mieszkańców.

AKTUALIZUJEMY NASZĄ FOTORELACJĘ - ZOBACZ ZDJĘCIA TUTAJ

Godzina 12:20:

Sytuacja w Mielcu: W godzinach rannych wodowskaz na mieleckim ujęciu wody wskazywał poziom 724 cm, ale wysokość lustra wody przestała rosnąć, co związane jest z pewną stabilizacją sytuacji w górnym biegu Wisłoki.

Rzeka cały czas utrzymuje się między wałami przeciwpowodziowymi. Cały czas strażacy PSP i OSP pracują przy usuwaniu wody z podtopionych budynków mieszkalnych i gospodarczych na terenie miasta Mielca.

Urząd Miejski w Mielcu apeluje do mieszkańców, aby ze względów bezpieczeństwa nie wchodzić na wały nad Wisłoką.

Sytuacja hydrologiczna w Mielcu i okolicach uzależniona jest obecnie od aury. Jeżeli nie będzie intensywnych opadów deszczu należy się spodziewać powolnego spadku poziomu wody na Wisłoce. Według doniesień serwisu pogodowego IMGW w czwartek i piątek (23 i 24 maja) w Mielcu mogą wystąpić słabe opady deszczu. 

W Urzędzie Miejskim przez całą dobę dyżurują członkowie GZZK, którzy monitorują stan rzeki oraz sytuację powodziową na terenie Mielca. Kontakt z dyżurnymi pod numerem telefonu 986.

Godzina 12:15:

- Trzeba mieć świadomość, żeby po oszacowaniu strat wpłynęły tutaj środki z budżetu państwa. Wczorajsza wizyta pana premiera to potwierdza - powiedział Władysław Ortyl - CZYTAJ WIĘCEJ

Godzina 11:40:

Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec: - Najgorsza sytuacja jest w powiecie mieleckim. Skupiamy się na odbudowaniu wału na grobli w Izbiskach oraz pomocy mieszkaniom w zakresie ewakuacji czy pompowaniu wody. Gmina Wadowice podzielona została na odcinki bojowe na których realizowane są poszczególne zadania.

Łącznie na terenie całego województwa od 2 dni strażacy odnotowali 1163 zdarzenia wymagające interwencji. Zadysponowano 623 strażaków PSP i ponad 4 tysiące strażaków OSP.

Godzina 11:30:

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart na konferencji prasowej w Wadowicach Górnych powiedziała, że ponad 70 proc. obszary tej gminy znajduje się w warunkach podtopienia. – To najbardziej poszkodowana obecnie gmina w całym województwie podkarpackim - powiedziała wojewoda podkreślając, że największe problemy z powodzią dotyczą właśnie powiatu mieleckiego.

Z terenu gm. Wadowice Górne ewakuowanych zostało 18 osób w tym 5 dzieci. Osoby te są w bezpiecznym miejscu - CZYTAJ WIĘCEJ

Godzina 10:30:

Komunikat wójta Gminy Mielec w sprawie zamknięcia drogi Książnice - Wólka Książnicka:

W związku z powstałymi uszkodzeniami na drodze Książnice – Wólka Książnicka, informuję iż przedmiotowa droga jest nieprzejezdna. Prosimy kierować się objazdami na drogę tzw. „niemiecką”. Przypominam również, że kładka na rzece Wisłoka została zamknięta do odwołania.

Godzina 10:00:

Raport Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego ze stanem na godz. 8:00. Poniżej kluczowe informacje dotyczące poszczególnych gmin powiatu mieleckiego:

Miasto Mielec
W dalszym ciągu trwały dostawy worków i piasku do podtopionych posesji. PSP kierowała jednostki OSP do pompowania wody z piwnic podtopionych budynków. O godzinie 18:30 Prezydent Miasta Mielca wprowadził na terenie miasta alarm przeciwpowodziowy. Na ul. Gołębiej na stanowisku pompowym pracowała pompa wysokowydajna celem wypompowania wody z pól.

Gmina Mielec
Podtopienia spowodowane opadami: Wola Mielecka, Książnice, Goleszów, Podleszany, Rzędzianowice, Rydzów, Chorzelów, Złotniki, Trześń,

Stan urządzeń i budowli przeciwpowodziowych: dobry
Zagrożenia dla ludności zamieszkałej na przedmiotowym terenie: podtopienia budynków

Stabilizacja zagrożenia na obecnym poziomie.

Gmina Wadowice Górne
W wyniku intensywnych opadów deszczu podtopienia występują na terenie całej gminy Wadowice Górne, w obrębie wszystkich trzynastu sołectw. 

W miejscowości Jamy (stawy rybne) trwa zabezpieczanie wału/grobli przez Państwową Straż Pożarną.

Zagrożenia dla ludności zamieszkałej na przedmiotowym terenie: Sytuacja bytowa mieszkańców na terenach zagrożonych monitorowana jest przez jednostki OSP oraz całodobowy dyżur w Urzędzie Gminy.

Przewidywane scenariusze: Powrót intensywnych opadów deszczu będzie prowadził do wzrostu poziomu wody na Potoku Zgórskim, Jamnicy oraz rzece Breń.

Opada poziom wód na głównych ciekach wodnych. Woda w rozlewiskach opada. W nocy zgłoszono wzrost poziomu wody w przysiółku Kopaniny (Wadowice Dolne). Niekorzystne prognozy meteorologiczne dają podstawę do stwierdzenia możliwości eskalowania zagrożenia.

Zniszczenia będą szacowane po ustąpieniu rozlewisk.

Gmina Borowa
Zagrożenie podtopieniami. Narastające zagrożenie powodziowe, woda w rzece Wisłoce stan alarmowy. Możliwe, przewidywane scenariusze: podtopienie gospodarstw domowych – cofka rzeki Stary Breń i cieku wodnego Brnik. Stan urządzeń i budowli przeciwpowodziowych: dobry.

Gmina Przecław
Działania ratownicze prowadzone są nieprzerwanie. Uszkodzone i podmyte przepusty wraz z nawierzchnią drogową. Zagrożenia: podtopienia budynków i gospodarstw, podmakanie piwnic i pojedyncze wybijanie kanalizacji w domach, możliwe odcięcie od dróg wyjazdowych. 
Jeśli chodzi o uszkodzenia - trwa przyjmowanie zgłoszeń oraz oględziny w terenie. 

Na granicy Białego Boru i Tuszymy gwałtowne zwiększanie się poziomu wód w kanałach i rowach przydrożnych, w dalszym ciągu występują podtopienia budynków i gospodarstw w tym rejonie. Wzdłuż koryta rzeki Wisłoki w miejscowościach: Przecław, Błonie, Kiełków i Podole częściowe podtopienia upraw rolnych spowodowane odcinkowymi wylewami.

Możliwe, przewidywane scenariusze: W przypadku przerwania wałów i wystąpienia rzeki Wisłoki niebezpieczeństwo wielohektarowych podtopień gospodarstw jednorodzinnych i terenów rolnych.

Gmina Radomyśl Wielki
Po wystąpieniu nawalnych opadów deszczu utrzymuje się zalanie znacznych obszarów (głownie rolniczych) na ternie całej gminy. Najgorsza sytuacja jest w miejscowościach Podborze. Obecnie następuje powolne cofanie się wód opadowych. Nadal około 50% miejscowości Podborze jest zalanej. Na godzinę 6:00 drogi na ternie miejscowości są już przejezdne. 

Wały przeciwpowodziowe w miejscowości Podborze są przesiąknięte wodą. Woda utrzymuje się w obwałowaniach jednak jej stan jest bardzo wysoki.

Nastąpiło zalanie kilkudziesięciu gospodarstw na ternie gminy.

Na chwilę obecną trudne są do oszacowania straty w infrastrukturze ze względu na utrzymujący się wysoki stan wód uszkodzenia występują licznie na drogach gminnych i powiatowych, zerwane są mostki dojazdowe do domów oraz urządzenia melioracyjne.

Możliwe, przewidywane scenariusze: sytuacja powoli stabilizuje się jednak nadal istnieje niebezpieczeństwo uszkodzenia wałów w miejscowości Podborze. 

Gmina Padew Narodowa
Stan wód na ciekach w gminie Padew Narodowa utrzymuje się na wysokim poziomie.  Ciągły wzrost poziomu wód. Na granicy gmin Tuszów Narodowy, Padew Narodowa podtapiane sołectwo Babule przez kanał Kozieniec oraz napływające wody z terenów leśnych . Na kanale Chorzelowskim wysoki poziom wód – w m. Rożniaty, jednostka OSP Rożniaty usuwała z kanału zator gałęzi , który spiętrzał i tamował przepływ wód.

Stan urządzeń i budowli przeciwpowodziowych: brak informacji o negatywnych sytuacjach.

Nie ma zagrożenia dla ludności.

Gmina Czermin
Breń Osuchowski i Dąbrówka Osuchowska zabezpieczają zastępy OSP.
Przelewa się woda przez drogę powiatową Ziempniów-Zabrnie.

Aktualna tendencja rozwoju sytuacji (np. postępująca eskalacja zagrożenia, stabilizacja zagrożenia na obecnym poziomie, stopniowa normalizacja, itp.).

Przeciek koło śluzy nr 2 w Ziempniowie od strony mostu w stronę Zabrnia.

Godzina 8:00
Nocne działania strażaków i wojska skupiały się przede wszystkim w:
- gmina Wadowice Górne - zasypywanie wyrwy w wale w Izbiskach, działania ratunkowe w Wadowicach Dolnych,
- Biały Bór w gminie Przecław,
- Czajkowa w gminie Tuszów Narodowy - niebezpiecznie wysoki poziom osiągnęła Babulówka,
- Podborze w gminie Radomyśl Wielki - wieś poważnie zalana przez Potok Zgórski.

Do pomocy mieszkańcom gminy Wadowice Górne dojechał oddział policjantów prewencji.

Godzina 7:00
Nieprzejezdne drogi w powiecie mieleckim:
- droga powiatowa w miejscowości Dąbrówka Osuchowska,
- droga Trzciana - Dąbrówka Osuchowska,
- droga gmina w Trzcianie,
- droga gminna w Wadowicach Dolnych,
- droga Wadowice Dolne - Kosówka,
- droga Jamy - Izbiska
- droga gminna Książnice - Wólka Książnicka.

Droga wojewódzka Mielec - Kolbuszowa jest przejezdna.

Godzina 6:00
W ciągu ostatnich dwóch dni, w wyniku intensywnych opadów deszczu i utrudnionego spływu wód z obszarów równinnych doszło do podtopień 560 budynków – w szczególności na terenie powiatów położonych w zlewni Wisłoki tj. pow. mieleckiego, kolbuszowskiego i dębickiego. W kilku przypadkach prowadzona była ewakuacja. W ostatniej dobie odnotowano ponad 772 interwencji jednostek Państwowej Straży Pożarnej. Działania straży polegały przede wszystkim na pompowaniu wody z zalanych piwnic, budynków oraz posesji, udrażnianiu zatkanych przepustów drogowych, ograniczaniu rozlewisk poprzez układanie worków z piaskiem. Najwięcej zdarzeń odnotowano w powiatach dębickim – 139, mieleckim- 125.
Najgorsza sytuacja nadal występuje w powiecie mieleckim. Powstała w prawym wale Potoku Wadowickiego 30-sto metrowa wyrwa spowodowała podtopienie miejscowości Wadowice Dolne.

Na terenie województwa podkarpackiego obowiązują do godz. 18.00  ostrzeżenia wydane przez IMGW dot. silnego deszczu z burzami:
- meteorologiczne 2 stopnia dla 6 powiatów (jasielski, krośnieński, m. Krosno, sanocki, leski, bieszczadzki). Prognozowana wysokość opadów miejscami od 50 mm do 90 mm.
- meteorologiczne 1 stopnia dla pozostałych 19 powiatów środkowej i północnej części województwa. Prognozowana wysokość opadów miejscami od 30 mm do 50 mm.
oraz do godz. 12.00 dnia 24 maja br.:
- hydrologiczne 3 stopnia dla całego województwa o spodziewanych dalszych wzrostach poziomu wody w strefie stanów wysokich w zlewniach: Wisłoki, Sanu oraz Wisłoka i przekroczonych stanach ostrzegawczych, a w dalszej kolejności także stanów alarmowych. Aktualne przekroczenia stanów ostrzegawczych i alarmowych na ogół będą się utrzymywać. Na Wiśle zostaną przekroczone stany ostrzegawcze.

Na Wisłoce spływ wód powinien odbyć się przy przekroczonych stanach alarmowych. W chwili obecnej na południe od Jasła sytuacja jest ustabilizowana.

W związku z niekorzystną sytuacją hydrologiczno-meteorologiczną obowiązują:

Alarm przeciwpowodziowy
– powiat dębicki w gminach Czarna i Żyraków
– powiat mielecki gmina Wadowice Górne
- powiat mielecki miasto oraz gmina Mielec

Pogotowie przeciwpowodziowe
– powiatu mieleckiego w gminach: Radomyśl Wielki, Przecław i Czermin
– powiatu dębickiego w gminach Jodłowa, Brzostek
– powiatu ropczycko – sędziszowskiego w gminach Ropczyce

 

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (60)

zbycho2323zbycho2323

14 2

KILKA LAT TEMU HEJ I KORSO OPISAŁY SPAWE BUDYNKU KTÓRY STOI NA WALE KILKASET METROW OD KŁADKI W STRONE WISŁOKI. STAROSTWO OBIECAŁO BUDYNEK NATYCHMIAST USUNĄC BO W TYM MIEJSCU JEST WAŁ BARDZO OSŁABIONY. NIESTETY BUDYNEK DALEJ STOI!!!!! 08:19, 23.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jusbjusb

0 2

oj, wielkie aloo .....
trochę popadało,
ta ziemia lubi wodę, bo taką ma naturę 15:34, 23.05.2019


ZBYCHO2323ZBYCHO2323

5 1

PRZEPRASZAM....MA BYC W STRONE WOJSŁAWIA 08:29, 23.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jan123jan123

53 14

Więcej pozwoleń na budowę domów ( bo mieszkać w bloku mały prestiż, trzeba się wybudować ), więcej betonu, kostek, więcej wycinki drzew, brawo. Byle kasa za działki się zgadzała i za pozwolenia na budowę.
W podstawówce uczono nas jaki mamy klimat, umiarkowany przejściowy , to żadne anomalia, to co się teraz dzieje. Kiedyś woda spływała wolniej, bo było mniej wycinek, zacznijmy szanować to, co mamy.
I to czy będzie PiS czy PO czy nowy twór nie zmieni nic. Zacznijmy od nas.
Bo to wszystko to nieudolność i zaniedbania wielu, wielu lat!
Cieszę się, że schronisko tak szybko ewakuowano, szkoda, że wiele osób zostało samych w domach, niektórzy nie mieli żadnej pomocy, żadnej pomocy, przy chociaż wyniesieniu swojego dobytku wyżej.
Byłem, widziałem, pomagałem ponad siły. Patrzmy szerzej nie tylko, to co widać w social media, wiele ludzi, nie ma możliwości poprosić o pomoc.
08:37, 23.05.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

jusbjusb

3 0

słuszna uwaga, handel nade wszystko
liczy się stan posiadania, osiedla budowane na terenach zalewowych
i co roku ta sama śpiewka: zalewa
- a nie szlag zaleje taką bezmyślną gospodarkę 15:28, 23.05.2019


Jan123Jan123

4 0

Jest popyt, jest podaż... Prawo rynku proszę Państwa, każdy szuka działki okazjonalnie i tu obie strony są winne kupująca nie zapoznając się z mapkami dorzeczy i urzędnicy zezwalajacy na budowę.
Kilka lat się nic nie dzieje, to może się już nie zadzieje... No nie... Nie tak to wygląda... Natura jest piękna, bezwzględna i nieprzewidywalna.
Zwykła mapa w łapkę...
Leżymy w Kotlinie Sandomierskiej i dla naszego ukształtowania terenu zawsze będzie ryzyko większe, patrząc na gospodarkę Lasów Państwowych, a raczej totalnie nie przemyślane wycinki, tak to będzie wyglądać, niekontrolowany spływ dużych pokładów wody.
A nasi włodarze... Dopóki się nie dzieje, nie ma tematu, zawsze tak było. 17:30, 23.05.2019


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


DDDD

9 8

FAKT JEST GADZINÓWKA PISOWSKA 09:13, 23.05.2019


Leje na mikiLeje na miki

6 1

Leje na miki 09:14, 23.05.2019


Miki ?Miki ?

7 1

Płyta się zacieła? :D
09:18, 23.05.2019


do Leje na mikido Leje na miki

2 1

i jak typowy pisowiec podcierasz się gazetą haha 16:23, 23.05.2019


WkurzonyWkurzony

34 10

Szkoda że nie wszystkie Osp włączają się do pomocy strażacy z innych powiatów przyjeżdżają... A nasze niektóre osp z powiatu zero pomocy... Myślę że ktoś wyciągnie wnioski i przestanie wydawać pieniądze na straże które tylko że sztandarem do kościoła a bardziej zacznie wspierać te które niosą pomoc.... 08:46, 23.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

djdj

15 3

Podaj nazwy tych jednostek skoro jesteś tak dobrze poinformowany to przecież żadna tajemnica 09:29, 23.05.2019


BIGBIG

23 9

Jak dochodzi do jakieś tragedii w innym państwie , to zawsze słyszymy od naszych wybrańców narodu , ze nasz kraj jest przygotowany super na wszystkie okoliczności i u nas takie rzeczy są nie do pomyślenia . A tu wystarczy dzień deszczu i już mamy tragedię i całkowite obnażenie pustosłowia polityków i nieprzygotowania państwa . 09:17, 23.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

zzzzzz

1 3

Zmień prochy i idź do na plebanię, ksiądz tam już na ciebie czeka.....

14:54, 23.05.2019


mmmm

30 53

Chyba się nie mylę , najwięcej pogoda dokucza na terenach gdzie wielbiony jest PiS , może to jakiś omen , chyba Bóg palcem grozi . 09:18, 23.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Neutralny91Neutralny91

6 5

Tak zapytam, czy wy dostajecie pieniadze za takie polityczne komentarze? Jeśli tak to taka prosba do niektórych zeby przynajmniej błędów nie robili w tych paru zdaniach. Czlowiek uśmieje sie czytając te wypociny a nie o to przeciez chodzi. 12:19, 23.05.2019


mmmm

33 44

Nie na darmo niebo kara tereny pisowskie 09:33, 23.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NnNn

2 2

Uważaj bo i ciebie może ukarac za *%#)!& komentarz. 21:59, 23.05.2019


zbycho2323zbycho2323

31 10

A JUZ MIAŁO NAS NIE ZALEWAĆ! MÓWIONO ZE WAŁY UMOCNIONE WG NOWEJ TECHNOLOGII U TU DWA DNI DESZCZU I POWODZIE!! W NIEMCZECH GDZIE PRACOWAŁEM PRZEZ 6 DNI LAŁO INTENSYWNIE PO PROSTU ULEWY I BYY TYLKO NIEWIELKIE PODTOPIENIA. JEDNAK POLSKA TO KRAJ , W KTÓRYM POLITYCY WZORUJĄ SIĘ....WZOREM UKRAINY...TYLKO KASA DLA POLITYKIERÓW A ZERO MYSLENIA 09:33, 23.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

strazakstrazak

11 5

Ktoraosp nie pomaga palancie jak niewiesz to niepisz bzdur 09:44, 23.05.2019

Odpowiedzi:5
Odpowiedz

WkurzonyWkurzony

3 2

A wszystkie Osp pomagaja... I za co ten hejt bo nie rozumiem... za to że krytykuje polityke że dofinansowane są wszystkie osp nawet te które tylko że sztandarem do kosciola... zamiast wspierać te które pomagają i wyposażyć je w lepszy sprzęt... I odrazu palancie ... Brawa dla tych osp co pomagają 09:50, 23.05.2019


djdj

5 2

czyli masz g.wno nie informacje skoro nie potrafisz podać nazw jednostek. zapraszam na wały 10:05, 23.05.2019


YyYy

5 0

Palanta poszukaj sobie w rodzinie. Zamiast pisac, łap łopatę bo właśnie potwierdzasz to co piszą. 10:49, 23.05.2019


JestJest

12 0

Byłem wczoraj, widzialem 4 osoby pakujące piasek w worki, a w około Policja, Straż, Wojsko, Premier, Bor, Telewizja, Reporterzy, Latający na pusto w koło śmigłowiec dla pokazu i liczni gapie, wszystkie te osoby widziały ładujących piasek w worki, 1 osoba z publiczności przyszła pomoc...nie strażak... 11:05, 23.05.2019


WusWus

10 0

Ja się pytam gdzie są Wojska Obrony Terytorialnej? Obiecali pomagać w czasie powodzi i innych zagrożeń. Płacę, żądam. 12:25, 23.05.2019


REKLAMA

DamianDamian

18 47

Pan Bóg ,ukarał tych pisich , zalał to zagłebie pisiej patologi , a że ukarał też niewinnych , trudno przeboleją , widać że było ich mniej proporcjonalniej niż w Sodomie i Gomorze. Może teraz i na jesieni pisi się opamiętają i przeproszą Pana Boga 09:54, 23.05.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

......

10 4

Co Ty człowieku bredzisz... 10:19, 23.05.2019


Do DamianDo Damian

10 2

Ciekawe co byś powiedział gdyby ciebie taka tragedia dotknęła... 11:08, 23.05.2019


BalkoniorzeBalkoniorze

6 2

Do Damian twoja głupota nie zna granic 12:42, 23.05.2019


młody młody

41 5

wstyd mi za wszystkich tych bezmozgow którzy nawet w takiej sytuacji mieszają w to politykę i Boga , ciemnogrod, żal mi was, żeby wam czasem Pan Bóg palcem nie pogrozil, ciemnoty, co ma do tego polityka 10:16, 23.05.2019

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

hahahaha

3 6

młodyś toś *%#)!& 11:00, 23.05.2019


młody młody

7 2

no co *%#)!& pisiorow to wina ze leje i melioracja za którą odpowiadają gminy jest do dupy? odrazu mówię że nie bronię tu żadnej partii bo pokityke mam daleko w dupie ale moim zdanie takie pisanie że to wina pisich czy innych peopeo to głupota, tylko pokazujecie znieczulice i brak empatii, ale w sumie czego się spodziewać w tym ciemnogrodzie 13:50, 23.05.2019


jusbjusb

2 1

spoko, jak widzisz pan Bozia trzyma z naturą i politykę olewa 15:50, 23.05.2019


PfffrykPfffryk

0 0

W koncu ktoś rozsądny???? 21:36, 23.05.2019


NoosiekNoosiek

1 46

Szczerze mówiąc to gówno mnie ta powódź interesuje. Niech ich zalewa, z karierowiczem z wadowic na czele. 10:21, 23.05.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

dddd

11 1

Ty p.s.i narządzie kiedyś za to odpowiesz 10:26, 23.05.2019


PfffrykPfffryk

5 0

Żebyś nigdy nie musiał tego doświadczyć 21:32, 23.05.2019


Drugi sortDrugi sort

12 13

Mam wielką prośbę, jeśli ktoś ma dojście do premiera Morawieckiego to proszę mu przekazać by się nie modlił o to by deszcz przestał padać, bo to źle wróży na przyszłość. Już wyjaśniam o co chodzi. W 2010 roku w sejmie modlono się o ustąpienie upałów i Bóg wysłuchał ich modlitw, po czym nastały deszcze i zrobiła się powóź. Teraz gdy modlitwy zostaną wysłuchane należ spodziewać się upałów i suszy. Tak to jest że gdy w modlitwę zaangażują się zbyt poważni politycy to skutki są tak samo złe. https://krakow.onet.pl/posiedzenie-sztabu-kryzysowego-w-krakowie-premier-modlmy-sie-zeby-ten-deszcz-przestal/3qgxz75 12:40, 23.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jusbjusb

3 1

tym razem sprowadzą szamana 15:48, 23.05.2019


Krytyna KrawczykKrytyna Krawczyk

0 2

jak wydaje się wam że sie to stało i jak
12:44, 23.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

janwe2janwe2

6 1

jak wygląda sytuacja w gminie Gawłuszowice? 13:05, 23.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jusbjusb

7 1

ki licho, na 3-maja lało w św komunie znów solidne porządki niebo rozpoczęło,
a u Mateuszy dzwony kołaczą jak najęte,
dobra wiadomość: cały syf z powietrza spłynie wgłąb ziemi, będzie lekko oddychać
15:46, 23.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LoboLobo

21 2

Za młodzi w większości jesteście żeby komentować takie zjawiska, poczytać popytać starszych, Przed takimi opadami nie można się zabezpieczyć. Lokalnie może padać, gorzej jak tu w terenach podgórskich czy pagórkowatych woda musi spływać i się piętrzy. To nie powódź to na razie podtopienia trochę większe. a że stawy zalało to chyba jest winny. Powódź to była w Surowej Górkach Glinach Małych jak Wisła wał przerwała popytajcie 17:15, 23.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

mag.mag.

2 1

Widzę Lobo że lubisz się licytować kto był lub kto jest bardziej podtopiony.
Czym wg Ciebie różnią się dzisiejsze hektolitry wody w domach od tych w Glinach czy Górkach ???
Doskonale pamiętam ten koszmar z '97,
Ten wcale nie jest mniejszy. 19:21, 23.05.2019


TtttTttt

22 0

Dzisiaj widziałem kordony strażaków z sanockiego jasielskiego z całym profesionalnym sprzętem, między innymi potężnymi pompami łodziami wozami strażackimi do zadań specjalnych które robią wrażenie masę ludnosci jadące na pomoc potrzebującym, więc nie mówcie że ludzie zapomnieli o pomocy 18:09, 23.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mikimiki

4 13

Gdzie jest wójt z PSL Pan Deptuła ?? kto do tego doprowadził? 19:11, 23.05.2019

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

mag.mag.

8 1

O ile pamiętam Michał Deptuła pełni funkcje wójta gminy a nie "wszechmocnego".
Przestań "miki" oglądać kreskowki o superhero !!! 19:27, 23.05.2019


uxux

12 1

Jest na swoim miejscu i robi kawał dobrej roboty w tej trudnej sytuacji. Brawo, panie Michale 19:53, 23.05.2019


econic62econic62

1 0

Brawo ty!!! I nie pisz już wiecej 21:02, 23.05.2019


okooko

0 0

właśnie w Wadowicach i Piątkowcu szamba oczyszczone !!dużo zdrowia deptułki. Miała być kanalizacja-gdzie jest? wały i przepusty jak mówili mieszkańcy Wadowic naprawia się kiedy powodzi nie ma teraz pan Deptuła może wygląda fajnie na fotkach gorzej to co widać za plecami/ 08:57, 24.05.2019


REKLAMA

PfffrykPfffryk

6 2

Nie ma to jak pissc ciągle o polityce jak ludzie cierpią, to jest niezależne ale jadu jak widać nie brak 21:34, 23.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AdamAdam

2 2

Widać gęby zadowolone nie przeszkadza powódź 03:29, 24.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do AdamDo Adam

2 2

Taaaa, nieważnie że ludziom dzieje się tragedia, najważniejsze to mieć uśmiech na twarzach.....

"Bardzo ważna wiadomość, o której wspomniał już prezydent Duda będąc w Izbiskach, to skuteczne zasypanie wyrwy tutejszym w wale. To szczególnie ważne, bo dzięki temu udaje się utrzymać wodę w korycie"
Hmmm, bardzo trafne spostrzeżenie......dzięki temu, wiemy jak zatrzymać wodę......ludzie...... 06:07, 24.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ROLNIKROLNIK

5 2

K O M U M N I K A T

SCHETYNA KPI I DRWI Z POWODZI
NA PODKARPACIU
CZY TO NORMALNY CZŁOWIEK??? 06:30, 24.05.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

strażakstrażak

1 2

a niech warszawkę krew zaleje 06:32, 24.05.2019


Real Real

1 0

Nie publikuj nieprawdziwych informacji. Po co piszesz takie *%#)!& 06:55, 24.05.2019


do REALdo REAL

0 0

no, niestety, to jest prawda. Powiedział też, że PIS się lansuje na powodzi 10:54, 24.05.2019


Gdzie jest SkowrońskGdzie jest Skowrońsk

3 0

Schetyna stwierdził ze powódż to kabaret na którym jest obecny PIS !.Jak można być tak chamskim i zachowywać się jak najgorszy "żul" .Nie widać Skowrońskiej, która by podejmowała jakieś działania jako poseł z ziemi mieleckiej pomagając powodzianom .Ta totalna peowska wataha nie jest w stanie uszanować ciężko pracujące służby i ludzi przy powodzi twierdząc ze właśnie występują w KABARECIE! To ta pani z PO od schetyny wybiera się do reprezentowania nas w UE -masakra.To ugrupowanie powinno być politycznie zutylizowane by nie siać nienawiści i szkodzić Polsce. 08:48, 24.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MSWMSW

3 0

Schetyna stwierdził ze powódż to kabaret na którym jest obecny PIS !.Jak można być tak chamskim i zachowywać się jak najgorszy "żul" .Nie widać Skowrońskiej, która by podejmowała jakieś działania jako poseł z ziemi mieleckiej pomagając powodzianom .Ta totalna peowska wataha nie jest w stanie uszanować ciężko pracujące służby i ludzi przy powodzi twierdząc ze właśnie występują w KABARECIE! To ta pani z PO od schetyny wybiera się do reprezentowania nas w UE -masakra.To ugrupowanie powinno być politycznie zutylizowane by nie siać nienawiści i szkodzić Polsce. 08:50, 24.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone