Zamknij
REKLAMA

Nowe stawki dla zawodowych rodzin zastępczych

08:40, 15.04.2019 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

Rada Powiatu Mieleckiego podjęła uchwałę w sprawie podniesienia wynagrodzenia dla rodzin zastępczych, zawodowych i rodzinnych domów dziecka. 

Zgodnie z Ustawą o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, która określa widełki wynagrodzenia przysługującego zarówno zastępczej rodzinie zawodowej jak i rodzinnym domom dziecka od 2 tys. do 2600 zł, powiat mielecki ustanowił wynagrodzenia dla takich rodzin.

W lutym 2018 r. Rada Powiatu uchwaliła wysokość wynagrodzenia dla takich rodzin w kwocie 2500 zł, natomiast dla zastępczych rodzin zawodowych pełniących funkcję pogotowia rodzinnego – 3100 zł. - W tamtej uchwale nie przewidziano wynagrodzenia dla prowadzących rodzinny dom dziecka – z uwagi na to, że nie było takiej formy na terenie naszego powiatu – mówi Andrzej Bryła, wicestarosta.

- Dzisiaj są takie możliwości na przyjęcie większej liczby dzieci i stworzenie tejże formy, proponujemy dodatkowo określić wynagrodzenie dla rodzin prowadzących rodzinny dom dziecka w kwocie 3100 zł – dodaje. Rada Powiatu pozytywnie odniosła się do tej propozycji.

Na terenie powiatu mieleckiego funkcjonuje obecnie 9 zawodowych rodzin zastępczych, które prowadzą opiekę dla łącznie 28 dzieci.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

SerdzoSerdzo

0 0

Smutne to że Rada Miasta nie pochyla się nad dziećmi którzy stracili rodziców i ich opiekę sprawują np.dziadkowie którzy są opiekunami prawnymi -dla nich nie ma pieniędzy,ale rodzinom zastępczym podnoszą pensje - Panie Prezydencie proszę o rozpatrzenie takiej sytuacji-chyba takie dzieci nie są gorsze 14:25, 23.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone