Zamknij
REKLAMA

Protest przeciw Krono nie ucichnie! Kolejna akcja, z dala od polityki!

14:33, 12.02.2019 | P.C
REKLAMA
Skomentuj

Nadal są aktywni, nadal mają plany i wierzą w sukces. Członkowie grupy, która zainicjowała protesty przeciw działalności firmy Kronospan zapowiadają, że nie odpuszczą, nim nie osiągną celu. - Walczymy z dala od polityki - zapewniają.

Minął już rok od pierwszych głośnych akcji sprzeciwu wobec mieleckiego zakładu Kronospan, czyli od premierowych spotkań organizacyjnych przed masowym protestem, który miał miejsce wiosną na mieleckich ulicach. Siedmioro przedstawicieli grupy społecznej, działającej na co dzień na Facebooku pod nazwą „Blokada truciciela-Melnoxu. Czas najwyższy rozwiązać ten śmierdzący problem”, postanowiło podsumować minione 12 miesięcy i zapowiedzieć dalsze działania. W tym celu spotkali się z dziennikarzami hej.mielec.pl. Warto przy tym dodać, że grupa liczy sobie więcej osób, jednak nie wszystkie były dostępne w umówionym terminie spotkania.

Zaczęło się od awarii w Kronospanie

Nasi rozmówcy decydują się pozostać w cieniu. Nie chcą, by mielczanie zwracali uwagę na to, kim są. Wolą, by zauważalny był przede wszystkim poruszany przez niech problem, czyli działalność zakładu Kronospan na terenie Mielca, który wskazują jako potężne źródło zanieczyszczeń powietrza. Tu ważne jest podkreślenie celu protestacyjnej aktywności. To może zaskakiwać, ale słyszymy krótkie słowo: „PRAWDA!” Co oznacza?

- Chcemy, by w kraju zmieniło się prawo, by doszło do takiej sytuacji, że będziemy mogli w sposób wiarygodny, niepodważalny zbadać co emituje Kronospan oraz określić czy jest to dla nas bezpieczne. Efektem ma być zmuszenie tego zakładu do działalności, która w żaden sposób nie będzie dla nas zagrożeniem i uciążliwością. W pierwszej kolejności żądamy radykalnego ograniczenia emisji zanieczyszczeń gazowych, dla których nadal obowiązują przyzwolenia w setkach, a nawet tysiącach ton rocznie, kolejno wdrożenie monitoringu ciągłego przepływu tych gazów na wszystkich źródłach emisji. Pełna hermetyzacja chemicznej instalacji i całkowite dopalanie gazów to kolejny krok do uwolnienia miasta od duszących odorów. Jeśli nie będzie to dla nich opłacalne to niech opuszczą Mielec. Jeśli pokażą, że potrafią być faktycznie dobrym sąsiadem, możemy się z nimi nawet "zaprzyjaźnić" - deklarują nasi rozmówcy z grupy społecznej.

Jak przekonują, to sam zakład dał impuls do zawiązania się grupy społecznej i późniejszej organizacji wielotysięcznych protestów. Sygnałem tym była jedna z głośnych awarii w Kronospanie - jeszcze z końca 2017 roku. Dwoje wieloletnich znajomych właśnie wtedy postanowiło działać. Na Facebooku opublikowali informację o swojej inicjatywie. Bardzo szybko zaczęli do nich dołączać kolejni aktywiści. Niektórzy są w Mielcu świetnie znani, niektórzy prowadzą lokalne biznesy, są też takie osoby, których z pewnością nie znajdziemy w lokalnej prasie.

Pierwsze sukcesy

Dwa duże protesty uliczne, do których doszło wiosną w Mielcu, to najgłośniejsze wydarzenia minionego 2018 roku w Mielcu. Nasi rozmówcy nie mają wątpliwości, że były potrzebne i przyniosły pierwsze efekty. - To zmiany w prawie krajowym, które dla Kronospanu i podobnych zakładów nie są dobrą nowiną. Bez protestów mielczan nie doszłoby do tych zmian, a one zmieniły zasady funkcjonowania inspekcji ochrony środowiska. Krok po kroku zmierzamy do celu. Dzisiaj inaczej mówi się już o Kronospanie, inna jest świadomość mielczan w tym temacie. Dotychczas była bezradność, bezczynność. W urzędach słyszeliśmy, że nic nie da się zrobić. I tu powoli coś zaczyna się dziać - odpowiadają przedstawiciele grupy społecznej.

Natomiast zupełnie nie dają wiary zapewnieniom samego zakładu o wielkiej modernizacji i stosowaniu najnowszych filtrów, co ma znacznie poprawić powietrze w mieście. - Nadal mają bardzo dużo do zrobienia - podkreślają.

Co z tym układem?

Kilka dni temu na ulicach Mielca pojawiły się naklejki sugerujące partnerstwo między zakładem Kronospan a magistratem. - Nie dziwi nas ta inicjatywa - mówią członkowie grupy społecznej. Przypominają słynne, organizowane już wiele lat temu, wspólne akcje sadzenia drzewek samorządowców z Mielca i Kronospanu.

- Wówczas świadomość o działalności tej firmy była inna, ograniczony był też dostęp do informacji. Firma ta wykorzystywała i utrwalała wizerunek dobrego sąsiada, a jest przecież zupełnie inaczej. Niestety, to się dzieje nadal. Kronospan chce nagle sponsorować kluby sportowe, szkoły, imprezy dziejące się na terenie Mielca. Tak ocieplają swój wizerunek, kupują sobie przychylność kolejnych grup mieszkańców miasta. Nie wolno im na to pozwalać, nie powinniśmy korzystać z pieniędzy Kronospanu do czasu, gdy nie zostanie załatwiony problem emisji zanieczyszczeń - przedstawiciele grupy społecznej jednym głosem i stanowczo negatywnie oceniają taką działalność zakładu.

Niedawne spotkanie nowego prezydenta Mielca Jacka Wiśniewskiego z przedstawicielami Kronospanu oceniają podobnie. - Ta rozmowa to był zły pomysł prezydenta - komentują i wskazują, że dzisiaj jest sporo pytań dotyczących takich kontaktów władz miasta czy powiatu z firmą. - Być może właśnie znowu zakład zyskuje przychylność w urzędach - podkreślają. Z łatwością też wskazują aktualnych pracowników mieleckiego magistratu, którzy wielokrotnie podejmowali decyzje sprzyjające działalności Kronospanu w Mielcu. - Czy kiedykolwiek zastanowili się do czego to może doprowadzić? Czemu działają jakby byli zniewoleni? -  zastanawiają się nasi rozmówcy.

Politykierzy i politycy wykluczeni

Przedstawiciele grupy społecznej nie kryją zdziwienia sugestiami wskazującymi, że ich działalność ma też zabarwienie polityczne i miała na celu zmianę władzy w mieście. - Od polityki trzymamy się bardzo daleko - zapewniają.

Jednak część mielczan mogła odnieść wrażenie, że kilku kandydatów w jesiennych wyborach samorządowych mogło wywodzić się z grupy społecznej. Grzegorz Ziomek i Jarosław Szczerba dostali się do rady miejskiej i tu już wspominane były ich ewentualne powiązania z aktywistami.

- Nikt nie szedł do wyborów z naszym poparciem. Każdego kandydata odsuwaliśmy od naszej działalności. Dzisiaj żaden radny nie może nas reprezentować. Nie zgadzamy się na to! - to kolejne stanowcze stanowisko grupy społecznej. Niektórzy jej członkowie nie ukrywają oburzenia postawą kandydatów. Padają nawet oskarżenia o wykorzystanie protestów do własnej promocji w kontekście wyborów, bez wiedzy pozostałych aktywistów. - Taką postawą się brzydzimy, jesteśmy rozczarowani - podkreślają. Warto też dodać, że jeden z kandydatów po wyborach… zerwał kontakt z grupą społeczną.

- Z naszego grona wykluczyliśmy każdego, kto próbował ją wykorzystać do własnych celów, nawet jeśli nie były to historie polityczne. Działamy jak partyzanci, w ukryciu. Nie chcemy rozgłosu wokół nas. Kto tego nie rozumie, próbuje załatwiać tu swoje biznesy, ten musi się wycofać. Nie ma wyjątków - deklarują aktywiści.


Aktywiści grupy społecznej wolą pozostać w cieniu, z dala od medialnego rozgłosu.

- Jeden z polityków podczas protestu w marcu gratulował nam sponsorów. Nie mamy takich, nikt nas nie finansuje, wszystko przygotowujemy samodzielnie - to jeszcze jedna istotna uwaga od grupy społecznej. - Co do samych polityków, jeśli tylko będą sprzyjać Kronospanowi, a nie działać dla dobra mieszkańców Mielca, to będą przez nas napiętnowani. Nie ważne, jakie barwy polityczne reprezentują - zapowiadają nasi rozmówcy.

Znów będzie głośno

Wszystko wskazuje na to, że wiosna w Mielcu znów upłynie pod znakiem protestu przeciw firmie Kronospan. Tym razem planowana jest kilkudniowa akcja protestacyjna! Przygotowania już trwają. Jednak na tym grupa społeczna nie zamierza poprzestawać. - Musimy zmieniać metody naszych działań, szukać nowych pomysłów, by pozostawać skutecznym, aż do skutku - słyszymy.

(P.C)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (86)

GallAnonimGallAnonim

29 25

A ci aktywiści na zdjęciu to dlaczego siedzą w pomieszczeniu z płytami OSB na ścianach? Toż to profanacja! 16:34, 12.02.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

ChuckChuck

13 1

Bo te płyty są jak Jadźka dla Witji z "Samych swoich". Jak się tak na tą płytę napatrzą to tak nienawidzą.... 19:56, 12.02.2019


CccCcc

1 1

Te płyty, to faktycznie średnio wyglądają. Trochę hipokryzja, bo ludzie walczą z trucicielem jednocześnie kupując jego produkty. Pewnie co drugi protestujący ma panele w domu. 09:47, 13.02.2019


InaczejInaczej

22 37

A po latach się okarze kto i ile na tych protestach zarobił. 16:46, 12.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

zeteszetes

10 3

ciołku-do szkoły-okaże od okazać. 19:43, 12.02.2019


CiekawyCiekawy

14 35

Tak jasne są a'polityczni. Pani weterynarz z prezesem to pewno o karmie dla kota rozmawiała, jak był w Mielcu. No dawać, czekam na "hejt mielec" 16:47, 12.02.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

zeteszetes

10 2

Łajzo.Nie potrafisz niczego uszanować. 19:49, 12.02.2019


InkwizytorInkwizytor

1 4

Po raz kolejny powtarzam, czyżby inkwizycja nastała, to już nie można mieć swojego zdania i oceny sytuacji? Jakim trzeba być chorym człowiekiem, żeby każdego kto ma inne zdanie, niż przenajświętsi ekologowie wyzywać od kronotroli lub jakiś tam innych im sługusów, ale przecież tak działa inkwizycja. Nic dodać, nic ująć. 08:25, 13.02.2019


MirMir

21 5

Jeden taki kandydat któremu nie wyszło w wyborach obraził się na grupę za brak wsparcia i zaczął wspierać krono... Witek bodajże mu było. 16:47, 12.02.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

SwoujSwouj

10 1

A wisnia po wyborach tez zmienil zdanie chyba ... 19:17, 12.02.2019


jusbjusb

2 0

czy mówisz o "Czerwonym Witu" ?! - TYM właśnie Witku, który wygłaszał peany na cześć władzy chlebodawców wprowadzających z bukietem w dłoni Krono i innych braci trucicieli ?!
- mam w nagraniu jego spoty sławiące krainę mielecką w sercu puszczy sandomierskiej mlekiem i miodem płynącą, bajka z gatunku "dla idiotów" 02:07, 13.02.2019


YHYYHY

14 15

Nie obrażajcie partyzantów z polskiej historii. Walczyli o dobro kraju tworząc głęboko zakonspirowane struktury. Przede wszystkim działali a nie darli mordy i modelowali cele na fejsiku. Po za tym powodzenia geniusze:) 16:48, 12.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Obserwator Obserwator

16 3

O redaktor Cynkier przestał pytajniki stawiać. Może coś wie tym razem!!! 16:50, 12.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mistrzimalgorzatamistrzimalgorzata

27 9

Lonczak i Wiśniewski będą mogli sie wykazać 16:51, 12.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BMWX6BMWX6

9 2

Obaj są siebie warci.Nawet intelekt na podobnym poziomie. 19:51, 12.02.2019


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


tomtom

28 23

A ja ich pier........e z ich protestami nastepni chca sie wybic teraz do euro parlamentu moze a mialo byc apolitycznie. 16:55, 12.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ŁazarzŁazarz

11 13

A po trzech dniach z martwych wstaną, imprezka na Wielkanoc zaplanowana. 17:05, 12.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

Do: KRONO-trlokikówDo: KRONO-trlokików

28 11

....i mamy wysyp KRONO-trolików piszących ze Szczecinka, Tarnobrzega, Stalowej Woli, Połańca i okolicznych wiosek. Już niebawem WASZ KRONO-PAN wygłosi stosowny komunikat o treści mniej więcej takiej "...tak, wiemy że byliśmy dla WAS uciążliwi, ale zmieniliśmy swoje oblicze... Jesteśmy transparentni, zapraszamy do zakładu i takie tam standardowe cytaty". 17:09, 12.02.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

AsdAsd

3 7

Nie wiem co bierzesz ale najwidoczniej Ci to szkodzi 18:03, 12.02.2019


Do: ADSDo: ADS

8 1

Jak to co, formaldehyd, amoniak, siarkę itp. z Waszego zakładu na Wojska Polskiego. 22:12, 12.02.2019


JodaJoda

14 7

To szaleńcem być musisz, żeby w brak polityki w tym wierzyć. 17:15, 12.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Help MielecHelp Mielec

12 2

Proszę o podanie numeru konta bankowego bo chciałbym Wam pomóc w tym pięknym przedsięwzięciu. Na pewno potrzebujecie pomocy finansowej. Nie zaszkodzi podać adres kontaktowy bo chcę przedstawiciela TVN-u z Wami poznać. 17:23, 12.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ReneRene

9 11

Cholera, żeby to nie była grupa oporu, jak z tego filmu 'Allo 'Allo, bo pęknę ze śmiechu. Ciekawe, kto robi za szefową ruchu oporu "Słuchajcie uważnie, bo nie będę powtarzać", a kto za porucznika Grubera :):):) 17:25, 12.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BoboBobo

1 7

To jest grupa opornych raczej...ha ha 17:35, 12.02.2019


Do: KRONO-trlokikówDo: KRONO-trlokików

12 13

o jej, wasze mamusie i tatusiowie z drugiej KRONO-zmiany kazali Wam tu pisać z myślą, że coś wskóracie ? 17:34, 12.02.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

BoboBobo

10 8

Idz lepiej dorzuc gumiaka do pieca coby Ci dupsko nie zmarzlo jak sie bedziesz do nocy jarac swoimi *%#)!& komentarzami. 17:42, 12.02.2019


Do: BOBODo: BOBO

6 5

Dziecko, wracaj lepiej do kolacji, którą przygotowała mamusia. Ciężko pewnie pracuje, a ty jej nie pomagasz bo siedzisz przed monitorem i się rajcujesz artykułem. 17:49, 12.02.2019


nicknick

0 6

bla bla bla 17:46, 12.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Operator KameryOperator Kamery

7 11

Przynajmniej ubierzcie najtańsze maseczki przeciwpyłowe na protesty. Bo na zdjęciach wędrujących nie widać troski o własne zdrowie. Dzieci też nie zabierajcie do gazowania bo źle o Waszej trosce świadczy. Uczcie się szybciej bo czasu coraz mniej. 17:54, 12.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sumisumi

9 7

BRAWO ale drodzy społecznicy trzeba na Warszawę pod sejm ruszyć , tam zmieniają ustawy w jedną noc , no ale PISu to nie interesuje bo już ich kandydaci przerżneli w Mielcu 18:07, 12.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZxsZxs

17 5

Drogi heju mielcu dziekuje ci naiwny ... od osdłon za możliwość pisania bez logowania. Zbanuj mnie jeśli potrafisz.... Kłucę się tu często z osobami których nicki przewijają się codziennie, jednak bardzo ich szanuję. W tym artykule 2/3 nicków widzę pierwszy raz, zganij heju mielcu dlaczego? Bo pół trolokronów tu siedzi a może tylko jeden? A ty nie jesteś w stanie tego wyłapać po ip. Co do tych lub tej osoby: nie pisz tych głupot bo itak nas nie zniechęcisz do chęci oddychania czystym powietrzem bez *%#)!& dobrego sąsiada. Spotkamy się na wiosnę grupo społeczna.... pozdr.. 18:44, 12.02.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Dr3Dr3

5 2

Wyjątkowo się z tobą zgadzam ;) 19:23, 12.02.2019


Do: zxsDo: zxs

6 2

Temat był już przerabiany, To samo działo się na FB i wielu innych portalach. Tam gdzie pojawiał się temat "negatywnie od KRONO" zaraz tworzyły się, duplikowały i powielały fałszywe konta. W tym konkretnym przypadku jest analogicznie. To są często osoby delegowane nawet ze Szczecinka. Grunt to zaspamować artykuł. 20:13, 12.02.2019


jusbjusb

1 0

cześć, nazywam się jusb i mój nick zawsze jest widoczny
02:14, 13.02.2019


La brjitaLa brjita

23 3

Czekam na szczegóły. Będę!!!! 18:49, 12.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

DawidDawid

3 3

Nie wiem o ci chodzi, ale na pewno radny Olszewski złoży zawiadomienie do prokuratury. 18:51, 12.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RobekRobek

13 18

Kwiecień, dobra pora ludek już zapomni o smrodzie z domków więc można będzie wciskać mu ciemnotę o śmiertelnym zagrożeniu że strony krono. 19:17, 12.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Operator kameryOperator kamery

3 3

Młodzi ludzie a by mieli odrobinę myślenia w głowie to by się złożyli na jeden profesjonalny czujnik w stylu airly pro. Następnie zamontowali na pojeździe, stawali nim regularnie od zawietrznej i po temacie. 19:25, 12.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OnomatopejaOnomatopeja

8 1

Jacy anonimowi? Ten plakat o proteście jest ze zbiorów grafik SSEkologicznej. 20:51, 12.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

DO: OnomatopejaDO: Onomatopeja

4 2

Brawo, zasłużyłeś na medal za śledztwo. Powinieneś pracować w wydziale śledczym, a może otrzymałeś takie zlecenie od mecenasów ? 21:21, 12.02.2019


bolkobolko

8 4

Obiektywnie. Marsz to trzeba już teraz zrobić po osiedlach domków jednorodzinnych. Widzę, że Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe od wiosny nie będą mieli czasu na zajmowanie się bieżącymi tematami (szpital, drogi, hala sportowa, wiadukt, most, oświata, pomoc społeczna ...itd itp), tylko co dwa dni będą bezowocne spotkania w sprawie jednej firmy (która cokolwiek robi, a na końcu może zażądać - wykorzystując swoich prawników - równie rygorystycznych kontroli innych firm i pogrzebie pół strefy) 21:28, 12.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do doDo do

9 2

No to dlaczego sie zasłaniacie p.Kuś i Skrzypiec jakimis anonimowymi działaczami. Powiedzcie ze to wy organizujecie i bedzie jasne. 21:34, 12.02.2019

Odpowiedzi:6
Odpowiedz

Szymon KuśSzymon Kuś

4 5

Drogi anonimie: zarówno Mikołaj jak i ja nie mamy zwyczaju ukrywać się za anonimowymi działaczami, wzniosłymi tekstami o apolityczności. Tak więc oświadczam, że ani Mikołaj ani ja ani wielu świetnych ludzi biorących udział w pierwszym czy drugim proteście nie stoi za tym co się dzieje teraz na "apolitycznym" Melnoxie. Fakt jest taki, że "apolityczna" grupa akceptuje jedynie słuszną idee "pseudo prawactwa". Ludzie o odmiennym i logicznym myśleniu nie mają prawa działać w imię dobra społecznego o ile nie jest to w 100% zgodne z zapędami "mesjasza". Tak więc powodzenia w zakupach RPG, akcji sabotażowych itp. pomysłach do których mi z pewnością bardzo daleko. 07:03, 13.02.2019


FotografFotograf

3 1

A to dziwne, bo na zdjęciu można pana rozpoznać. 09:14, 13.02.2019


Do KuśDo Kuś

2 1

To rozumiem że Pan nie jest członkiem cichych prawicowych ciemniaków czyli PISowską bojówką o władze w Mieście? Ja wiem doskonale że to jest PISowska bojówka do walki z wszystkim co nie poddaje się doktrynie PISu patrz Wiśniewski, a że walka z wykorzystaniem Krono to świetny pomysł to tak się to właśnie odbywa. 12:51, 13.02.2019


Niewierny Niewierny

0 1

Czy "mesjasz" to architekt? 12:55, 13.02.2019


Szymon KuśSzymon Kuś

5 1

Nie "mesjasz" to nie architekt. On akurat rzeczywiście ma czyste intencje i jest źródłem merytorycznej wiedzy - za co mu serdecznie na forum dziękuję. 16:57, 13.02.2019


Wiedza merytoryczna Wiedza merytoryczna

1 2

Panie Szymonie z tą wiedzą architekta to bym raczej uważała, zestawiać cyferki w kolumnę i wkleić na zdjęcie to każde dziecko potrafi. Jak znam życie, to wiedzę i doświadczenie zdobywa się latami, a nie w kilkanaście miesięcy w szczególności w takich zagadnieniach jak ekologia i przemysł. Chciała bym zobaczyć konfrontację tej wiedzy. 17:27, 14.02.2019


AzbestAzbest

2 0

A lusego tam nie ma? 21:59, 12.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hehehehehehe

5 2

działomy jak partyzanty w naszej wsi nikt nie bedzie smrodził poza nami,jestesmy w lesie i chcemy tam zostać, nie momy szkół, nie znomy prawa to bedziemy protestować. Sąd sądem ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie. ale wiocha heheh 23:04, 12.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jusbjusb

1 1

działomy, abo mjiszomy coby węcej smrodu było
- obaczymy jak dożyjemy co z tego wyszło 01:43, 13.02.2019


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


awz8awz8

12 1

Dla zacieśnienia stosunków na linii urząd miejski - ekokronospan pan harcerz Paprocki powinien zamieszkać w namiocie pod ekokronospanem przynajmniej na pół roku , szybko skończyłoby się robienie z Mielczan idiotów 01:30, 13.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

jusbjusb

2 3

- hej, hej obejrzyjcie się za siebie, macie aferę windową do przykrycia i rozmycia tematu
- dopóki w radzie miejskiej działa "konstruktywna opozycja" z formalnym szefem nie obejdzie się bez polityki, 0:1 dla Kapisosa
- zagazują was przy Witaczach z napisem "kronobyl - strefa zamknięta" zanim politycy zaczną wspólnie pracować dla miasta, niektórzy przyszli porozdzierać co jeszcze zostało
- dopytajcie radnego Totonia co to za żrąco-dusząca mgła po polach się snuje, jest jednym z niewielu świadków, który jeszcze mówi 01:38, 13.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KronotrolKronotrol

6 2

Drugi raz dię nie dam nabrać 03:29, 13.02.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

janjan

2 2

a na co sie nabrałeś za pierwszym razem? 06:18, 13.02.2019


ee

1 0

kupił panele co udawały deski (to jakby spotykał się z kobietą a okazała się facetem) 11:59, 13.02.2019


WieśniakWieśniak

1 2

Dalej czekam na możliwość kupienia naklejek na samochód z hasłem "Mieszkaniec Kronobyla" :)
Raz że wyjazdy do innych zakątków Polski były by edukacyjne, a dwa myślę że SSEkonomiczna mogła by skorzystać z dodatkowych kilku złotych. 08:12, 13.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wystraszona mamawystraszona mama

3 1

to nie jest działalność która może być prowadzona w mieście! Na pustyni niech postawią fabrykę! A protesty to również przed tymi którzy nam to zafundowali 08:46, 13.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RobespierreRobespierre

3 2

Wszystko pięknie, a jednak pamiętajcie, każda rewolucja w końcu eliminuje jej twórców. Mam doświadczenie, w tym temacie. 08:56, 13.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RozbawionyRozbawiony

3 1

Hahaha na FB się nie udzielą bo się boją ale anonimowo można pokazać swoją "SIŁĘ" w komentarzach śmieszni jesteście krono smrodziaże znudziło się już tworzenie fake kont? 09:07, 13.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PytankoPytanko

1 1

A co to jest FB - to jakaś platforma do tworzenia nowej władzy? Czy może Fakty Byle-jakie ? 09:18, 13.02.2019


do CCCdo CCC

0 0

gumoleum 10:10, 13.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Operator KameryOperator Kamery

3 3

Dziecinada nic więcej dodać. Podaliście kto należał do Waszych szeregów i się odłączył. Jeśli przeszedł na drugą stronę macie pewność że Was nie zna drodzy partyzanci. Zawsze może coś, komuś powiedzieć by dalej awansować jak to mają karierowicze w naturze. Jesteście anonimowi do pierwszego wystąpienia? To wygląda jak motłoch bez przywódcy. Resztę dopiszcie sobie sami moi drodzy przywódcy.
10:10, 13.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Operator KameryOperator Kamery

3 2

Szybko się dajecie oszukać i tem odwracanie kota ogonem?
Cytuję: Taką postawą się brzydzimy, jesteśmy rozczarowani - podkreślają. Warto też dodać, że jeden z kandydatów po wyborach? zerwał kontakt z grupą społeczną.

REKLAMA
- Z naszego grona wykluczyliśmy każdego, kto próbował ją wykorzystać do własnych celów, nawet jeśli nie były to historie polityczne. 10:24, 13.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jusbjusb

0 0

ja też tego nie rozumiem, wykluczyć lidera i zarzucić mu, że odszedł
- czy ruch społeczny anonimowo może prowadzić jawne akcje skutecznie, mam wątpliwości
- a) kto będzie prowadził rokowania, b) czy anonimowość to chwyt reklamowy, c) czy ukrywacie twarze, bo jesteście zastraszani
- powstał gabinet cieni, bez statutu i bez programu na bazie założeń w dobrej wierze 01:21, 14.02.2019


zxczxc

10 1

Czytam sobie te komentarze, pamiętam wypisywane we wcześniejszej wersji.
A fakty takie, że firma się rozrasta, skupuje okoliczne firmy jak np. dawne osocze. Teraz rozwija przemiał elementów wielkogabarytowych z całej Polski. Czyli meblowe odpady z kraju będą wędrowały do Mielca, będą mielone i dodawane do płyt produkowanych w tym zakładzie.
Jakoś nie kojarzy mi się to z proekologicznym rozwojem, a wręcz przeciwnie.
Na jednym kominie filtr. Hurra, sukces, co z tego, że chemii nie wyłapuje, że kilka innych dymi pełną mocą, że pył z filtrów wysypywany jest na okoliczne nieużytki..
Za czorta nie widzę nic, co by pozwalało twierdzić, że jest i będzie lepiej. Dotychczasowe działania spływają po kronobylu jak woda po kaczce. Za kasę kupują przychylność, czy to na forach, czy u polityków. Bez poparcia z góry to wszelkie protesty niewiele dadzą.
A co robią lokalne władze, wojewódzkie, czy jeszcze wyżej sami wiecie. Jak z kominów dymiło, tak dalej dymi i truje. Popieram protesty bo lepiej zrobić mało, niż nic.
10:31, 13.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

nie kupowaćnie kupować

5 1

jak komuś zależy na zdrowiu to radzę nie kupować takich produktów 11:56, 13.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BoskiBoski

1 0

@zxc- Wygląda na to że Bóg opuścił miasto. Mamona zawładnęła umysłami ludzi zamiast miłość do bliźniego i wspólne dobro. Ludzie bez wiary są bez duszy. Zupełnie jak małpy. Który człowiek będzie rozmawiał z małpami na poziomie jak równy z równym? 12:17, 13.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

zxczxc

1 0

@Boski. I ja jakoś Boga nie widzę w tych stronach. Ludzi staram się nie oceniać, ale efekty ich poczynań jak najbardziej. Trucie to nie tylko kronobyl. Niedawno od jednego z sąsiadów usłyszałem, że nasz wspólny sąsiad palił płytami w piecu. W skali Mielca i okolic to na pewno poważne zjawisko i rak ściele się gęsto w tych stronach nie bez przyczyny.
Taki Onduline to też truciciel. To co idzie do papy to produkty wysoce kancerogenne. Przejazd przez Cyrankę daje czasem odczuć. Brak mi edukacji w temacie środowiska. Zarówno w szkołach, poprzez działania urzędów wszelkiej maści, ale także z ambon.
W tych stronach trzeba zacząć od pracy na ugorze. Zamiast narzekać to krok po kroku poprawiać sytuację. Sąsiad pali śmieciami, zwrócić uwagę, a jak nie pomoże to zgłosić gdzie tam się da, w domu walają się śmieci, to zamiast do pieca wywalić do kosza.
No, ale te tzw. gabaryty zbierane są stanowczo za rzadko. Może wydzielić jakiś punkt przy PSZOK-u, zawsze to pomoże środowisku i obywatelom.
Naród, przynajmniej na oko pobożny to zwracać uwagę księżom, by zamiast o bajkach czasem w kazaniu przemówili do ludzkich sumień w tym temacie.
A jak protestować na ulicy to przeciwko wszystkim trucicielom. Jest ten jeden główny, ale i inni też swoje 5 groszy dokładają do puli raka, astmy, alergii itd.
Może wtedy jaka nadzieja dla Mielca się zjawi... 12:57, 13.02.2019


BoskiBoski

1 0

@zxc- Doszły mnie słuchy jaki jesteś dobry a inni źli. Pokazałeś to podczas wczorajszej rozmowy z moim przyjacielem Obamą. W temacie o nowej odsłonie portalu hej. Od razu Cię polubiłem:)
"Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze? ? Nie wszystkie ręce leczą!!!" 13:18, 13.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zxczxc

0 0

do Boski. Po czym wnosisz, że jestem dobry, a inni źli? Wyraziłem swoją opinię, w miarę merytorycznie i tyle. Żadnych sił rodem z bajek nie wciągam do swoich wpisów. Grasuje tu nawiedzony gościu, wypisujący cuda wianki o religii. Tak myślę, czy to nie Ty pod innym nickiem.. 14:11, 13.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BoskiBoski

0 1

@zxc- Jak potraktowałeś forumowicza podczas wczorajszej dyskusji.
Nawiedzony to nie jest określenie medyczne.
Komu teraz chcesz się przypodobać. 14:23, 13.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Faith HunterFaith Hunter

0 1

Nie przypadł mi typ do gustu. Nadaje na sąsiadów i pozostałych. Domaga się w temacie adresów IP i kto wie czego jeszcze. Temat religii jest mu nie na miejscu gdzie trzeba naród zjednoczyć. Gdzie taki złoty komuch się uchował do czasów obecnych. Myślę że strajki też mu były nie po myśli gdy inni przymierali z głodu i jednoczyli się.Niech napisze więcej o życiu prywatnym bo go nasi sprawdzą po swojemu. Precz z antychrystem! 16:40, 13.02.2019


MielecpanyMielecpany

3 0

Siła jest w jedności . Mielec sobie na to nie zasłużył. 19:14, 13.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marzena StecMarzena Stec

6 2

I tylko Pan Szymon Kuś ma na tyle odwagi, by podpisać się imieniem i nazwiskiem. Mówi otwarcie jak jest i się tego nie boi. Ja Mu wierzę i popieram. 21:58, 13.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Operator KameryOperator Kamery

4 0

Pani Marzeno Pan Szymon dał do zrozumienia kto za tym stoi. Ta opcja nie ma obecnie większości w radzie miasta. Co stoi na przeszkodzie zorganizowania referendum w tej sprawie. Czy taką trudnością jest złożenie wniosku i przegłosowanie przez "większość świętych radnych"? 00:22, 14.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0la300la30

0 0

Pan Przemysław Cynkier chyba wie kto zakładał banery bo skąd od razu zrobił zdjęcia 05:29, 14.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PislamPislam

2 1

Najskuteczniejszą metodą pozbycia się krono to bojkot ich towarów przy okzj pozbedziemy sie BRW jak nie bedzie zysku to sobie pszukają innego miejsca na ziemi .A tu aktywiści robią sobie zdjęcia no tle ich wyrobów i pewnie siedzą przy stole z płyty wiórowej . 08:42, 14.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BackdraftBackdraft

0 0

Siedzą przy płytach by przeprowadzić badanie materiało poznawcze. Na takim szkoleniu można się dowiedzieć że istnieją materiały samozapalne. 12:28, 14.02.2019


REKLAMA

AniołAnioł

0 1

Firma jest nie przygotowana na zagrożenia zewnętrzne. Oszczędza pieniądze na własnym bezpieczeństwie. Niech się powtórzy sytuacja gdy wszystkie jednostki wyjechały do pożaru w Łysakowie a tu z nienacka przyjeżdżają autobusami bez rejestracji grupy w maskach kuklux klanu z pochodniami, łukami i katapultami. Zaczną oblężenie twierdzy mocno otaczając a pomocy nie widać. Jak tak może być? 13:19, 14.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SpeedSpeed

0 0

Do Anioł - Potem Sandry Bullock ze speedbusami ze swym Johnem KIAno bowiedzą że są terroryzowane przez wariata co ich chciał pozabijać. 13:42, 14.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CWŚCWŚ

0 0

Wariat by zapłacił za tryb telekonferencji. 13:52, 14.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AdamAdam

2 2

Mam nadzieję, że protesty będą kontynuowane, moja obecność murowana. Ostatnie pomiary wykazały duże zanieczyszczenie powietrza i co tu komentować. A poziom piszących tu kronarzy tylko zachęca do walki, bo przeciwnik jest intelektualnie słaby, jedynie jedzie na finansowej koniunkturze. 16:27, 14.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Sprawiedliwy Sprawiedliwy

0 1

Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? 14:13, 15.02.2019


REKLAMA
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone