Zamknij
REKLAMA

Policja: Nie bądźmy obojętni na los samotnych i bezdomnych

19:12, 12.01.2019 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

Niska temperatura panująca przez ostatni czas sprawia, że wiele osób może być narażonych na utratę zdrowia lub życia wskutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osób bezdomnych, samotnych, czy w podeszłym wieku, ale też osób będących pod wpływem alkoholu, które przez dłuższy czas przebywają na zewnątrz. - Jak co roku apelujemy do wszystkich, aby informować policjantów o miejscach, gdzie mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem. Przypominamy - aby uratować komuś życie wystarczy jeden telefon na numer 997 lub 112 - przekazuje mielecka policja.

Okres zimowy to dla mieleckich funkcjonariuszy okres wzmożonej pracy na rzecz ochrony życia i zdrowia osób bezdomnych. Policjanci patrolują i sprawdzają miejsca gromadzenia się osób bezdomnych, a także sprawdzają tereny przydworcowe, ogródki działkowe, kanały ciepłownicze i opuszczone budynki. Policjanci liczą także na sygnały od obywateli.

Od kilku tygodni policjanci zbierają informacje na temat osób bezdomnych. Patrolując, sprawdzają miejsca rzadko uczęszczane jak i te które często wybierają osoby bezdomne w celu znalezienia noclegu. W swoich działaniach Policja współpracuje z samorządami, ośrodkami pomocy społecznej, organizacjami pozarządowymi oraz Strażą Miejską i Strażą Pożarną.

Ze względu na to, że policjanci nie są w stanie dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy zwracają się z apelem o pomoc do mieszkańców Mielca i powiatu. Jeśli zauważymy człowieka leżącego na chodniku czy śpiącego na ławce, nie pozostawajmy obojętni na los takiej osoby. Nie przechodźmy obojętnie obok kogoś, komu może grozić zamarznięcie. Wystarczy zadzwonić na telefon alarmowy 997 lub 112. O osobach bezradnych, samotnych i bezdomnych potrzebujących pomocy można także informować ośrodki pomocy społecznej.

- Liczymy na pomoc mieszkańców. Pamiętajmy, że jeden telefon może uratować człowieka przed zamarznięciem - podkreśla mielecka policja.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone