Zamknij
REKLAMA

Strzały, pościg i ujęcie złodziei! Trzy osoby zatrzymane

11:53, 03.12.2018 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci z Dębicy zatrzymali trzy osoby, które kradły pieniądze z automatów znajdujących się w myjniach samochodowych. Sprawcy działali na terenie powiatu dębickiego, mieleckiego i ropczycko-sędziszowskiego. Usłyszeli kilkanaście zarzutów. Dwóch podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych.

O sprawie pisaliśmy już w ubiegłym tygodniu, kiedy to w nocy z czwartku na piątek (29-30 listopada) w Mielcu doszło do pościgu policji za przestępcami włącznie z użyciem broni palnej. Wspólna akcja dębickiej i mieleckiej policji zakończyła się zatrzymaniem trzech osób podejrzewanych o szereg kradzieży pieniędzy z automatów znajdujących się w myjniach samochodowych.

Dzisiaj Komenda Powiatowa Policji w Dębicy, która prowadzi sprawę, wydała oficjalny komunikat w związku z zatrzymaniami.

Policjanci z wydziału kryminalnego dębickiej komendy zajmowali się rozwikłaniem sprawy włamań do automatów znajdujących się w myjniach samochodowych. Ustalenia doprowadziły funkcjonariuszy na teren powiatu mieleckiego. Okazało się, że w piątek w Mielcu sprawcy włamali się do automatu, kradnąc stamtąd pieniądze.

- Tej nocy, około godziny 1, policjanci zauważyli podejrzewane o to osoby w miejscowości Zgórsko. Znajdowały się w samochodzie marki Fiat, zaparkowanym w pobliżu myjni. Na widok funkcjonariuszy, dwóch mężczyzn i kobieta podjęli ucieczkę. Chcąc uniknąć zatrzymania, kierowca próbował potrącić policjantów. Padły strzały, których celem było unieruchomienie pojazdu – przekazuje Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

Po pościgu, na ulicy Wiejskiej w Mielcu zatrzymano dwie osoby, 26-letnią kobietę oraz 25-letniego mężczyznę, oboje są mieszkańcami Dębicy. Drugi z mężczyzn uciekł. Kilka godzin później został zatrzymany przez mieleckich policjantów. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec Pustkowa. Zatrzymane osoby przewieziono do komendy w Dębicy.

- W sobotę policjanci przedstawili podejrzanym kilkanaście zarzutów, do których się przyznali i złożyli wyjaśnienia. Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika, że włamań dokonywali na terenie Dębicy, Mielca, Ropczyc, Sędziszowa Małopolskiego oraz Czarnej. Łącznie straty poniesione przez poszkodowanych to kilkanaście tysięcy złotych – przekazuje dębicka policja.

25-letni mieszkaniec Dębicy, który kierował wynajętym samochodem, dodatkowo odpowie za czynną napaść na policjanta oraz za posiadanie ponad 20 gramów marihuany. Decyzją Sądu Rejonowego w Dębicy, mężczyźni najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Wobec 26-letniej kobiety zastosowano dozór policyjny. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 10.                
Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

NickNick

17 0

Mamusia pęka z dumy jak się jej córeczka udała.. 13:46, 03.12.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AkbarAkbar

0 5

A Pan Bóg dał pistolety i pozwolił zabijać niewiernych w imię prawa. 17:49, 03.12.2018


REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone