Zamknij
REKLAMA

Ponad trzysta osób napisało Dyktando Niepodległościowe [FOTO]

11:48, 08.11.2018 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

Już po raz jedenasty II Liceum Ogólnokształcące w Mielcu przygotowało Dyktando Niepodległościowe. W tym roku udział w nim wzięło około 300 osób, choć chętnych było znacznie więcej.

Organizowane od 10 lat Dyktando Niepodległościowe od początku cieszy się dużym zainteresowaniem mielczan. Dlatego też w tym roku postanowiono, że odbędzie się ono w większej sali. Jednak i ten ruch okazał się niewystarczający. 

Jedenastą edycję Dyktanda Niepodległościowego napisało około 300 osób – tyle miejsc ma bowiem sala widowiskowa Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. Chętnych jednak było więcej, ale ze względów bezpieczeństwa, nie mogli oni wziąć udziału w wydarzeniu. 

Tegoroczne dyktando przygotowały Jolanta Gałkowska i Magdalena Zalotyńska. - Cieszę się, że tak licznie państwo przybyli. Widzę osoby, które towarzyszą nam od początki i wiedzę też osoby, które są po raz pierwszy – mówił Zbigniew Rzeźnik, dyrektor II LO.  - Co roku staramy się przeprowadzić to dyktando w takiej samej formule. Niezmiennie jest ono bardzo trudne, układają je te same osoby i tak jak zawsze wybierzemy trzech laureatów.

Zwyczajem jest też, że wśród uczestników losowane są nagrody rzeczowe od partnerów wydarzenia. W tym roku rozlosowano ponad 130 upominków. Nagrody główne rozdane zostaną podczas koncertu Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej w niedzielę 11 listopada.

Tegoroczne dyktando wpisało się w miejskie obchody 100-lecia niepodległości Polski.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

mieszkaniecmieszkaniec

9 0

Pan Starosta pisał dyktando?
13:33, 08.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Uczestniczki Ania i Uczestniczki Ania i

7 2

Gratulacje dla organizatorów i podziękowania za tak wspaniale przygotowaną uroczystość, opartą na patriotyzmie, wychowawczą, łączącą pokolenia, otwartą dla wszystkich. Szkoda tylko, że nie wszyscy mogli wziąć udział ze względu na brak miejsc. Podziękowania sponsorom za wspaniałe nagrody (ponad 130), ale ktoś musiał je załatwić. Wielkie dzięki za wszystko i wszystkim za ogrom pracy włożony w organizacje tego przedsięwzięcia.Do następnego roku. 14:15, 08.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RafałRafał

1 0

Ładna ta brunetka xD 14:33, 08.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

StasekStasek

6 0

Świetna impreza, gratuluję. Trzeba za roku uruchomić dwie sale...... 18:34, 08.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone