Zamknij
REKLAMA

Inscenizacja uliczna na Święto Niepodległości. Do Mielca "przyjedzie" Piłsudski

10:17, 03.11.2018 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

W sobotę 10 listopada mielczanie będą mogli wziąć udział w niecodziennym wydarzeniu. W ramach obchodów Święta Niepodległości odbędzie się inscenizacja uliczna.

Inscenizacja odbędzie się pod hasłem „Przyjazd brygadiera Piłsudskiego do Mielca”. Zaplanowano ją na sobotę 10 listopada, w godz. od 14.30 do 17.30. Uroczystości rozpoczną się przy Pomniku Wolności a zakończą w Parku Oborskich.

Patronat ad tym wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Organizatorzy: Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu i Obywatelski Komitet Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Mielcu. 

Plan inscenizacji:

Pomnik Wolności 
godz. 14.30 – 15.15
Rozpoczęcie inscenizacji sceną rozbrajania żołnierzy austriackich przez POW na wieść o zakończeniu I wojny światowej i powstaniu wolnej Polski; wezwanie do przejścia na Rynek i powitania brygadiera Piłsudskiego; przemarsz mielczan do Rynku ulicą Mickiewicza;

Rynek 
godz. 15.15 – 16.25
Mielczanie witają brygadiera Piłsudskiego i burmistrza Mielca, którzy wjeżdżają na Rynek w asyście plutonu legionistów, kawalerzystów i skautów; Piłsudski wygłasza przemówienie z balkonu kamienicy „Łojczykówka”; burmistrza Mielca odczytuje z balkonu „Łojczykówki” oryginalną informację z 1918 r. o powstaniu niepodległej i zjednoczonej Polski; krótka inscenizacja muzyczna; wspólne zdjęcie mielczan z brygadierem Piłsudskim; Józef Piłsudski i burmistrz Mielca przejeżdżają kabrioletem w asyście konnego patrolu ułanów, drużyny skautów i pocztów sztandarowych do Parku Oborskich.

Park Oborskich 
godz. 16.25-17.30
Delegacja mielczan wita brygadiera Piłsudskiego i burmistrza Mielca w Parku Oborskich; brygadier Piłsudski i burmistrz Mielca pozdrawiają mielczan z balkonu Pałacyku Oborskich; śpiewanki patriotyczne „Sto pieśni na stulecie”.

(M.B)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

bradbrad

10 0

A kogo znowu przebiorą za Piłsudskiego ? ciekawe czy ów ,, marszałek,, wypowie swoje motto,
,, naród wspaniały tylko ludzie k.......,, albo ,, wam kury szczać wyprowadzać , a nie robić polityki ,, 10:53, 03.11.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RozbawionyRozbawiony

5 5

Idealny komentarz z kurami do rządów PiS 11:37, 03.11.2018


Marek14Marek14

2 4

ROZBAWIONY nie wszystko trzeba puentować jadem ... polityka nie musi wchodzić we wszystkie sfery naszego życia ... nie jest koniecznym przy każdej możliwej okazji przywalać drugiemu człowiekowi "z liścia" gdy ma nieco odmienne podejście do rzeczywistości ... to powiedzonku Piłsudskiego "z kurami" dotyczyło znamiennej sytuacji - poczytaj, przemyśl, zrozumiesz.

Rządy rządami a jubileusz ma jednoczyć a nie dzielić. Zostawmy tę wzajemną szarpaninę. 10:14, 04.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SzymonSzymon

0 0

To właśnie mu chodziło o pieniactwo polityczne, różnej maści smacznych, kiełbas, wiśniewskich i tp. 13:20, 10.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone