Zamknij

Lecznicze właściwości probiotyków

09:25, 15.10.2018 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09:38, 15.10.2018

Cechują się dużą ilością cennych właściwości leczniczych. Zaleca się zdrową suplementację opartą na starannie wyselekcjonowanych substancjach tego rodzaju, a jednym ze sklepów proponujących szeroki wachlarz rozmaitych preparatów jest WitaminySwanson dystrybuujący specjalistyczne specyfiki online.

Z definicji

Praktycznie rzecz biorąc, probiotyk to produkt, który ma leczyć już z samego założenia, ponieważ jak wskazuje na to etymologiczne tłumaczenie, to coś "dla życia" - "pro bios" z języka greckiego. W 2002 roku opracowano natomiast względem probiotyków oficjalną definicję FAO/WHO, na podstawie której omawiane składniki określono żywymi mikroorganizmami pozytywnie wpływającymi na kondycję zdrowotną, o ile oczywiście zadba się o ich właściwe dawkowanie. Przeważnie probiotyki to "dobre bakterie" na bazie bakterii kwasu mlekowego typu Bifidobacterium oraz Lactobacillus. Dodatkowo, można także wskazać na równie powszechne gatunki bakterii Bacillus i Escherichia, jakie również posiadają szereg cech leczniczych. By dany mikroorganizm mógł być formalnie określony mianem probiotyku, musi posiadać stwierdzone działanie prozdrowotne.

Rygorystyczne wymagania

Z pewnością wiele osób sceptycznie podchodzi do kwestii zaopatrywania się w suplementy, które nie cieszą się dziś zbyt pozytywnymi opiniami, tym bardziej gdy mowa o zakupach tego rodzaju preparatów online, jak chociażby ze wspomnianego we wstępie sklepu WitaminySwanson. Niemniej jednak trzeba podkreślić, że skoro dany preparat został nazwany probiotykiem, oznacza to, że jest naprawdę wartościowym wyrobem, który obowiązkowo musiał spełnić rozliczne wymogi, dość restrykcyjne, odgórnie narzucone. Przykładowo, aby coś nazwać probiotykiem, musi ono nie tworzyć toksycznych produktów metabolizmu, bezproblemowo i sprawnie kolonizować układ pokarmowy, być niepodatne na niskie PH soku żołądkowego, czy przyczepiać się do komórek nabłonka jelit. To tylko kilka z licznych standardów, jakie probiotyczne specyfiki koniecznie powinny spełniać.

Rozległa skala zastosowania

Probiotyki wykorzystywane są w bardzo szerokim zakresie, to jest albo w profilaktyce, albo do zwalczania zaistniałych stanów chorobowych. Omawiane drobnoustroje pozytywnie wpływają na podnoszenie odporności, zwiększają tempo trawienia, leczą stany zapalne przewodu pokarmowego, skutecznie zmagają się z kolkami, likwidują biegunki i kamicę nerkową, nie dopuszczają do powstawania infekcji układu moczowego oraz zapobiegają rozwojowi AZS u maluchów. Dzięki nim można efektywnie zrzucić zbędną tkankę tłuszczową, wyleczyć autyzm, a nawet wyzbyć się nietolerancji laktozy.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%