Rafał Augustyn szóstym zawodnikiem Mistrzostw Europy!

01:28, 07.08.2018 Aktualizacja: 01:28, 07.08.2018
Skomentuj

Zawodnik LKS Stal Mielec rywalizował dzisiaj rankiem w Berlinie w chodzie sportowym na dystansie 50 kilometrów.

Mielczanin start w Mistrzostwach Europy ukończył na szóstej pozycji z czasem 3:51.37. Przez cały dystans plasował się w czołówce wyścigu, między 18 i 26 kilometrem zajmując nawet pozycję wicelidera.

Tuż za Augustynem na metę dotarł Rafał Sikora, pochodzący z powiatu mieleckiego zawodnik AZS AWF Katowice.

Trzeci z Polaków Adrian Błocki ukończył swój strat na berlińskich mistrzostwach na 12. pozycji.

Mistrzem Europy został Ukrainiec Marian Zakalnytskyy. Od Rafała Augustyna był szybszy o 5 minut i 5 sekund.