Siatkarki UKS Szóstki Mielec przegrały z Wisłą Warszawa. To drugi mecz rozgrywek 1 ligi [FOTO]

20:16, 06.10.2018 M.B Aktualizacja: 20:16, 06.10.2018

Mieleckie siatkarki nieudanie rozpoczęły zmagania w 1 lidze we własnej hali. Choć w ubiegłym tygodniu pewnie wygrały na wyjeździe z WTS Włocławek, tak u siebie UKS Szóstka musiała uznać wyższość Wisły Warszawa.

Siatkówka, 1 liga
UKS Szóstka Mielec – Wisła Warszawa 0:3 (22:25, 21:25, 16:25)

Pierwszy set rozpoczął się bardzo wyrównaną grą. Oba zespoły grały punkt za punkt do stanu 6:6. Później na parkiecie lepiej radziła sobie Wisła Warszawa. Zespół gości odskoczył gospodyniom na 6-7 punktów. Mielczanki pokazały jednak walkę i zredukowały przewagę do stanu 20:22. Zespół z Warszawy nie dał sobie jednak wyrwać przewagi i ostatecznie set zakończył się wynikiem 22:25.

Drugi set lepiej rozpoczęła drużyna gości, szybko wypracowując sobie przewagę 13:6. UKS Szóstka ponownie udanie zmobilizowała się do walki doprowadzając do wyniku 9:13. Wisła pomogła też popełniając dwa błędy – nie przyjmując zagrywki mielczanek, a później atakując w aut. W następnej akcji mielczanki wykorzystały też przechodzącą piłkę i zbliżyły się do warszawianek na jeden punkt.

Jednak nieskuteczność mielczanek znowu pozwoliła Wiśle odskoczyć na kilka punktów. Emocjonująco zrobiło się znowu w końcówce. UKS Szóstka doprowadziła do wyniku 19:20, ale błędy i brak punktów z ataku sprawił, że seta wygrał zespół gości do 21.

Nadzieję dał początek trzeciego seta. UKS Szóstka w pierwszej części tej partii prowadziła grę, udało się nawet uzyskać dwupunktowe prowadzenie. Gra mielczanek posypała się jednak przy stanie 14:13. Do końca seta siatkarki Szóstki zdobyły tylko dwa punkty, a Wisła Warszawa pewnie dopisała na swoje konto komplet punktów.

Przed rozpoczęciem meczu uczczono 40-lecie pracy trenerskiej Romana Murdzy.